› bieżące
12:41 / 31.03.2021

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przekładek do profili?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przekładek do profili?

Przekładki do pakowania powinny być idealnie dopasowane do rodzaju ładunku, który mają zabezpieczać. Jeżeli do przewiezienia masz profile o różnych długościach czy grubościach, w standardowej ofercie sklepów możesz nie znaleźć właściwych elementów. W takiej sytuacji warto zwrócić się bezpośrednio do producenta i zamówić produkty, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Wybór przekładek jest spory, a Ty nie wiesz, co kupić? Albo, przeciwnie, nie możesz znaleźć oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania? Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie przekładek do profili, a potem poszukać ich w ofercie producenta. Dlaczego to najlepsza opcja? Ponieważ gwarantuje otrzymanie wysokiej jakości produktów, w pełni odpowiadających oczekiwaniom i dopasowanych do rodzaju przewożonych ładunków.

Dopasowanie do przewożonego ładunku

Co w praktyce oznacza to, że przekładki muszą być dopasowane do rodzaju przewożonego ładunku? Chodzi o to, aby nie niszczyły ich powierzchni i nie powodowały uszkodzeń warstwy zewnętrznej. Ta najczęściej jest malowana proszkowa albo ocynkowana, dlatego tak ważne jest, aby nie powstały na niej rysy, wyżłobienia, przetarcia. W takiej sytuacji może pojawić się uzasadnione podejrzenie, że na czas transportu elementy nie były prawidłowo zabezpieczone, a uszkodzonego towaru nie przyjmie kupujący. Lepiej zawczasu zadbać o separację pojedynczych palików czy sztachet, sięgając po przekładki do profili o różnej szerokości i długości.

Sposób separacji profili

Przekładki mogą na kilka sposobów oddzielać poszczególne elementy w czasie transportu i przechowywania, ale ważne żeby robiły to skutecznie. Separator o specjalnie zaprojektowanym kształcie zapewni całkowite rozdzielenie profili we wszystkich płaszczyznach. Taka elastyczność na etapie pakowania ładunków znacznie usprawni cały proces dystrybucji, czyniąc go wydajniejszym.

Postaw na elastyczne przekładki

Elastyczne przekładki powstają z wytrzymałego, lecz plastycznego polipropylenu. To sprawia, że układanie w wiązce elementów jest łatwiejsze, a ochrona przed odkształceniami wyższa. Ważne jest też to, że takie separatory nie niszczą zewnętrznej powłoki malowanej proszkowo, nie zostawiają na niej rys, dzięki czemu powierzchnia nie jest narażona na niszczenie w wyniku korozji. 

Zabezpieczając w ten sposób jedną warstwę profili, możesz swobodnie ułożyć na niej kolejną. W ten sposób konstrukcja będzie stabilna w czasie jazdy, a Ty maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń załadunkową.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%