› bieżące
12:22 / 14.11.2012

Na granicy w Gronowie zatrzymano skradzionego volkswagena i hondę

Na granicy w Gronowie zatrzymano skradzionego volkswagena i hondę

fot. W-MOSG

Dwa skradzione auta ujawnili podczas odprawy granicznej na przejściu w Gronowie funkcjonariusze Straży Granicznej. Pogranicznicy nie dopuścili do wywozu za granicę m.in. kierowanego przez obywatela Rosji volkswagena multivana, który został skradziony na terenie Niemiec.

Podczas kontroli dokumentów w międzynarodowych bazach danych wyszły pewne niejasności. Mianowicie blankiety przedstawianych do kontroli dokumentów zostały w 2011 roku skradzione w jednym z niemieckich urzędów. Jakby tego było mało, to po dokładnych oględzinach pojazdu funkcjonariusze odkryli, iż pod rzekomo „właściwym” numerem VIN’u znajduje się kolejny ukryty.
- Na autentyczne pole numerowe auta przymocowano nakładkę z innymi cyframi. Całość została wykonana z ogromną starannością – przyznaje por. SG Justyna Szubstarska, Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. - Sprawcy zadbali o wszelkie szczegóły. Nakładka była bardzo dokładnie zaszpachlowana i wyrównana, oraz zamalowana farbą odzwierciedlającą kolor nadwozia. Sprawdzane miejsce było nawet lekko przybrudzone. Na pierwszy rzut oka trudno było stwierdzić ingerencję w znak identyfikacyjny.

Po ujawnieniu nieprawidłowości wszystko już było jasne - Multivan został skradziony na ternie Niemiec. Kierowca pojazdu skrupulatnie tłumaczył, w jaki sposób stał się „właścicielem” auta.
- Zgodnie z wersją mężczyzny samochód został zakupiony na niemieckiej giełdzie. Dodatkowo potwierdzając własne zeznania, Rosjanin legitymował się dowodami zakupionych tablic rejestracyjnych w tamtejszym urzędzie rejestracyjnym – informuje por. SG Justyna Szubstarska. - Szacunkowa wartość pojazdu to koło 90.000 zł.

Kolejne auto, które zatrzymano w drogowym przejściu granicznym w Gronowie to Honda CR-V, również wartości około 90.000 zł.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 1