› bieżące
11:36 / 19.11.2013

Na Jarmarku...

Na Jarmarku...

fot. Nadesłane

Pięćdziesięciu wystawców zaprezentuje swoje produkty podczas Jarmarku Wyrobów Artystycznych, który odbędzie się w „Światowidzie” w sobotę, 30 listopada. Organizatorzy i wystawcy zapraszają do jego odwiedzenia wszystkich, którzy szukają niebanalnej biżuterii, dodatków do domu, a także prezentów mikołajkowych i świątecznych. Nie zabraknie również pysznych produktów naturalnych.

Warmińsko-Mazurski Jarmark Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA odbędzie się w sobotę, 30 listopada od godz. 11.00 do 17.00 w sali widowiskowo-sportowej oraz w holu dolnym „Światowida”. Zaprezentuje się na nim pięćdziesięciu wystawców, którzy pochodzą m.in. z Elbląga, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Giżycka, Białegostoku, Iławy czy Nidzicy.

Na sali sportowo-widowiskowej stanie czterdzieści stoisk z wyrobami rękodzielniczymi i rzemiosłem. Wśród nich znajdą się ozdoby świąteczne, dekoracje, upominki, zabawki, obrazy, rzeźba, ceramika, biżuteria, wyroby z gliny, frywolitki, origami, torebki, pocztówki itp. Na dolnym holu CSE „Światowid” na dziesięciu stoiskach będzie można kupić produkty żywności naturalnej, a wśród nich m.in. wędliny, miody, domowe wypieki, chleby, syropy naturalne, dżemy i konfitury.

- Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby na Jarmarku znalazły się takie wyroby, których nie można kupić w żadnym sklepie i które nie są szeroko reklamowane. Jarmark to szansa i dla wystawców żeby przekonać do swoich produktów, i dla kupujących, którzy mogą znaleźć oryginalne i wyjątkowe rzeczy, a także dotrzeć do tworzących je ludzi – opowiada Agnieszka Tkaczuk, organizator Jarmarku.

Dodatkowo organizatorzy zaplanowali również zajęcia plastyczne dla dzieci. Odbędą się one w holu głównym CSE „Światowid” i potrwają do 11.00 do 15.00. Najmłodsi będą mogli samodzielnie ozdobić świąteczne figurki.

To już trzecia edycja Jarmarku, który przede wszystkim ma na celu zaprezentowanie przedmiotów sztuki rękodzielniczej oraz produktów żywności naturalnej. Inicjatywa stanowi doskonałą okazję do promocji twórców ludowych przede wszystkim z województwa warmińsko-mazurskiego, podkreślenia walorów regionu oraz propagowania wśród odwiedzających nowych zainteresowań artystycznych.

Edyta Bugowska

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%