› budownictwo mieszkaniowe
14:09 / 26.10.2012

Na nowe mieszkania przy Donimirskich jeszcze poczekamy

Na nowe mieszkania przy Donimirskich jeszcze poczekamy

fot. Konrad Kosacz

Przeznaczona pod zabudowę mieszkaniowo-usługową, półhektarowa działka budowlana przy ul. Donimirskich nie znalazła kupca. Wartą prawie milion złotych nieruchomością zainteresowany był jeden podmiot. Nie został jednak dopuszczony do przetargu.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia miasto wystawiło na sprzedaż działkę przy ul. Donimirskich w dzielnicy Na Stoku. Nieruchomość o powierzchni 0,5210 ha sąsiaduje z wielorodzinną i jednorodzinną zabudową mieszkaniową. Obecnie na jej części znajduje się parking strzeżony. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową wraz z usługami w zakresie: biur, placówek kulturalno-oświatowych, rzemiosła usługowego, handlu detalicznego oraz gastronomii.

Cena wywoławcza, uzbrojonej w media komunalne nieruchomości wyniosła 950 tys. zł. W połowie października w ratuszu odbył się pierwszy ustny przetarg nieograniczony na jej zbycie. Działką zainteresowana był jedna osoba, jednak ze względu na niespełnienie wymogów formalnych nie została dopuszczona do licytacji.

Wobec niewyłonienia nabywcy, Urząd Miejski postanowił obniżyć cenę wywoławczą nieruchomości o 10%. Jej nowa wartość została określona na 855 tys. zł plus podatek VAT. Drugi przetarg ma zostać ogłoszony wkrótce.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Kto wybuduje nowe mieszkania Na Stoku?

21.08.2012

Miasto sprzedaje ponad półhektarową działkę budowlaną przy ul. Donimirskich. Teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Zainteresowany...