› inwestycje drogowe
13:37 / 26.11.2012

Na Nowodworskiej i Rawskiej będzie jaśniej

Na Nowodworskiej i Rawskiej będzie jaśniej

fot. Konrad Kosacz

Na ulicach Nowodworskiej i Orlej dobiega końca remont oświetlenia ulicznego. Wyeksploatowane betonowe latarnie zostają zastąpione energooszczędnymi lampami na stalowych słupach. W najbliższych dniach, podobny zakres prac przeprowadzony zostanie na ulicy Rawskiej.

Przed remontem latarnie na ulicach Nowodworskiej i Orlej, mimo sporej mocy (250W) oświetlały jezdnię i chodniki w niewystarczającym zakresie. Stare rtęciowe oprawy zużywały dużo energii, dając w zamian niewielką ilość światła. Teraz to się zmieni.
- Montujemy energooszczędne oprawy sodowe o mocy 150W – informuje Bogdan Matulewicz ze spółki Energa Oświetlenie. - Różnica jest znaczna. Nowe latarnie świecą o wiele jaśniej. Doceniają to sami mieszkańcy Zawodzia, którzy chwalą nowe oświetlenie.

Co ciekawe inwestorem zadania nie jest miasto, a firma Energa Oświetlenie Sp. z o.o., która od 2 lat sprawuje opiekę nad siecią oświetlenia ulicznego w Elblągu.

Obecnie na ul. Nowodworskiej i Orlej, na odcinku od przedsiębiorstwa Energetyk do skrzyżowania z ulicą Warszawską, prowadzone są ostatnie prace remontowe linii oświetlenia ulicznego. Wymienianych jest tu łącznie 28 słupów ze słupów betonowych na stalowe oraz wymieniane są oprawy na oprawy energooszczędne.

- W najbliższym czasie, takie same prace wykonywane będą na ul. Rawskiej – zapowiada Bogdan Matulewicz ze spółki Energa Oświetlenie. - Wymienionych zostanie tam ok. 40 słupów. Prace możliwe, że rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu i potrwają około 2 tygodni.

Łączny koszt remontu oświetlenia na ulicach Nowodworskiej i Rawskiej to ok. 200 tys. zł.

W 2013 r. Spółka ma w planach kolejne remonty oświetlenia elbląskich ulic.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 7