› bieżące
10:18 / 14.08.2012

Na Ogólnej pojawią się warunkowe prawoskręty

Na Ogólnej pojawią się warunkowe prawoskręty

fot. Rafał Kadłubowski

Do końca października wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnych  na trzech elbląskich skrzyżowaniach. Sygnalizacje w ciągu ul. Ogólnej, a także u zbiegu ulic Rycerskiej-Wigilijnej-Giermków oraz Hetmańskiej-Giermków, zostaną rozbudowane o warunkowe prawoskręty i relacje lewoskrętu.

Miasto jest w trakcie realizacji inwestycji, która polegać będzie na zaprojektowaniu, uzgodnieniu oraz wykonaniu i montażu sygnalizacji świetlnych wybranych skrzyżowań w Elblągu. Projekt podzielony został na trzy zadania.

Pierwsze dotyczy przebudowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Rycerskiej-Wigilijnej-Giermków. Sygnalizacja w tym miejscu zostanie poszerzona o warunkowe prawoskręty i pasy lewoskrętu na ul. Rycerskiej i jednoetapowe przejścia przez jezdnie.

Obecne urządzenia sygnalizacyjne zostaną zastąpione nowymi (sterownik, maszty niskie, maszty wysokie, sygnalizatory kierunkowe nad jezdnią LED, wraz z ekranami kontrastowymi, sygnalizatory S-5 LED, sygnalizatory skrętu warunkowego LED). Wprowadzone zostaną także zmiany oznakowania pionowego i poziomego.

Zadanie drugie obejmuje przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej-Giermków. Obecnie z ul. Giermków pojedziemy wyłącznie w prawo. Po zmianie, kierowcy z jednego pasa ruchu będą mogli skręcić zarówno w prawo jak i w lewo. Umożliwi to zmiana sygnalizatora S-3 (LED) oraz zmiana oznakowania pionowego i poziomego.
 
Ostatnie z zadań dotyczy przebudowy czterech sygnalizacji świetlnych w ciągu ul. Ogólnej (od Lubelskiej do Legionów). Do obecnie funkcjonującej sygnalizacji, poprzez montaż 18 sygnalizatorów S-2, dodane zostaną relacje warunkowe prawoskrętów.

Opracowaniem dokumentacji projektowej dla pracy sygnalizacji świetlnych oraz wykonaniem montażu urządzeń sygnalizacji, zajmuje się  Przedsiębiorstwo Inżynierskie Energetyk Jerzy Łyszkiewicz z Elbląga, które wygrało ogłoszony przez miasto przetarg. Podpisana 30 lipca umowa, opiewa na kwotę blisko 150 tys. zł. Pełna realizacja zadania, ma się zakończyć do 31 października 2012 r.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Duże zmiany w działaniu sygnalizacji na elbląskich skrzyżowaniach

19.06.2012 komentarzy 3

W drugiej połowie maja na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza wprowadzono zmiany, które umożliwiają kierowcom...

Na skrzyżowaniu Królewieckiej i Piłsudskiego trwa wymiana sygnalizacji

27.09.2012

Jeszcze do jutra (28 września), występować mogą utrudnienia na skrzyżowania ulic: Królewiecka-Piłsudskiego. Obecnie w tym miejscu trwa wymiana na...