› bieżące
09:30 / 25.05.2014

Na ratunek Maciusiowi. Charytatywny Festyn Rodzinny na Placu Jagiellończyka

Na ratunek Maciusiowi. Charytatywny Festyn Rodzinny na Placu Jagiellończyka

fot. Fundacja Dlaczego Pomagam

Fundacja Dlaczego Pomagam zorganizowała w sobotę (24.05) na Placu Jagiellończyka festyn rodzinny. Wszystko dla 6-letniego Maćka, który potrzebuje kosztownej operacji, aby dalej żyć.

Przez 2 lata kontroli u lekarzy pediatry i neurologa, nie stwierdzono żadnych odchyleń w zachowaniu dziecka. Rodzice postanowili prywatnie diagnozować syna. Wówczas okazało się, że Maciuś ma rzadki, złośliwy nowotwór mózgu. Chłopiec przeszedł 2 operacje oraz 2 chemioterapie, bez rezultatów. Jego lekarze nie mogą nic zrobić, oprócz radioterapii, która byłaby leczeniem paliatywnym. W Niemczech znalazł się lekarz, gotowy podjęcia się operacji, która może pomóc Maćkowi. Jednak jej koszt to 53 tys. euro, a taka kwota przekracza możliwości finansowe rodziny dziecka.

W związku z tym Fundacja Dlaczego Pomagam postanowiła wraz z rodziną chłopca zorganizować Charytatywny Festyn Rodzinny na Placu Jagiellończyka, podczas którego zbierano fundusze na operacje. Na festynie na każdego kto przyszedł czekało wiele atrakcji m.in. koncerty, konkursy dla najmłodszych i starszych, malowanie twarzy czy puszczanie baniek mydlanych.

Oczywiście wiele także udało się zorganizować dzięki wolontariuszom, którzy zbierali pieniądze dla Maćka, a także darczyńcom.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%