› bieżące
18:40 / 03.01.2014

Na ratunek - XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Na ratunek - XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

fot. elblag.net

Wielkimi krokami zbliża się 22 finał WOŚP, który odbędzie się już 12 stycznia. Jak co roku będziemy mogli licytować przedmioty na aukcjach. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel „zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów”.

Podczas ostatniej konferencji prasowej Jerzy Owsiak ogłosił temat tegorocznego finału WOŚP oraz podkreślił, jak ważne jest działanie sztabów i wolontariuszy. Niestety, nie można już się zgłaszać jako wolontariusze, ale nadal można pomóc potrzebującym. Wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy możemy poprzez aukcje internetowe ( www.aukcje.wosp.org.pl, www.wosp-elblag.pl ), a podczas wielkiego finału w lokalnych sztabikach, licytacjach oraz kiermaszach.

Zachęcamy także do wystawienia niepotrzebnych nam już przedmiotów, a które mogą nam się przydać np. obrazy, książki). Dzięki temu my pozbędziemy się nieużywanych przez nas rzeczy i pomożemy Jurkowi Owsiakowi wraz z partnerami w ich corocznej zbiórce pieniędzy dla dzieci i seniorów.

Zapraszamy również na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na Dużej Scenie na Starym Mieście. Poprowadzą go Marcin Szesz i Łukasz Brzostek. Koncerty rozpoczną o 15:45. Wystąpią: Sakin OL & BED BEDU. Następnie Piotr Jacyno & Łukasz Pacer, Pandemia, Five of Green, Satysfakcja, a na koniec o 20:10 zaśpiewają finaliści programu The Voice Of Poland.

Dodatkowo 12 stycznia od godz. 10.00-14.00 będziemy mogli wziąć udział w turnieju szachowym w MDK przy ulicy Warszawskiej, a 4x4 ELBLĄG TEAM i OFFROADOWY ELBLĄG organizują na dawnym poligonie przy ulicy Dąbrowskiego Rajd Offroadowy. W czasie finału również na elbląskie ulice wyjdą kwestować psy rasy Golden Retrievery.

Jurek Owsiak powtarza, że im więcej nas będzie tym więcej zbierzemy pieniędzy dla dzieci i seniorów. W zeszłym roku w Elblągu zgromadziliśmy kwotę ponad 180 tysięcy. Powalczmy o kolejny rekord.

Anna Gawrońska

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%