› inwestycje drogowe
16:46 / 27.09.2012

Na skrzyżowaniu Królewieckiej i Piłsudskiego trwa wymiana sygnalizacji

Na skrzyżowaniu Królewieckiej i Piłsudskiego trwa wymiana sygnalizacji

fot. Rafał Kadłubowski

Jeszcze do jutra (28 września), występować mogą utrudnienia na skrzyżowania ulic: Królewiecka-Piłsudskiego. Obecnie w tym miejscu trwa wymiana na nowoczesne, urządzeń sygnalizacyjnych. W czasie trwania robót montażowych, będą występowały wyłączenia prac sygnalizacji.

Prace rozpoczęły się w środę, 26 września i potrwają do piątku. W tym czasie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Królewiecka-Piłsudskiego będzie wyłączana. Istniejące urządzenia zostaną wymienione na nowoczesne sygnalizatory ledowe. Zmieniony zostanie również sterownik i konstrukcje wsporcze, których część pochodzi z demontażu przebudowywanych skrzyżowań dróg wojewódzkich  nr 503 i 504.

Roboty realizowane są w ramach zadania pn. "Zmiana organizacji ruchu drogowego w zakresie sygnalizacji świetnej i oznakowania pionowego na skrzyżowaniach ulic: Grunwaldzka-Mickiewicza, Królewiecka-Piłsudskiego".

Wcześniej, w połowie maja tego roku, podobne zmiany przeprowadzono na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza, gdzie umożliwiono kierowcom zawracanie. Zmieniono też program pracy sygnalizacji, wymieniono sygnalizator i znaki pionowe – informacyjne.

Równolegle z tą inwestycją, realizowane jest zadanie pn. „Zaprojektowanie i wykonanie zmian w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnych na wybranych skrzyżowaniach dróg w mieście Elbląg”. W jego ramach, na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej – Giermków dokonano zmiany programu pracy sygnalizacji. Zmiana ta umożliwiła kierowcom wyjazd z ul. Giermków również w lewo.

Ponadto w najbliższym czasie przeprowadzone zostaną: kompleksowa przebudowa urządzeń sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Rycerskiej - Wigilijnej – Giermków, a także  przeprogramowanie pracy sygnalizacji świetlnych na wszystkich skrzyżowaniach w ciągu ul. Ogólnej, wraz z montażem sygnalizatorów dopuszczających warunkowy prawoskręt na wszystkich wlotach.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Duże zmiany w działaniu sygnalizacji na elbląskich skrzyżowaniach

19.06.2012 komentarzy 3

W drugiej połowie maja na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza wprowadzono zmiany, które umożliwiają kierowcom...

Na Ogólnej pojawią się warunkowe prawoskręty

14.08.2012

Do końca października wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnych  na trzech elbląskich skrzyżowaniach. Sygnalizacje w ciągu ul....