› bieżące
09:22 / 17.04.2014

Na Starówce przybędzie 10 nowych kamienic. Kiedy rozpocznie się budowa?

Na Starówce przybędzie 10 nowych kamienic. Kiedy rozpocznie się budowa?

fot. Konrad Kacprzak

Na ostatnim spotkaniu mieszkańców Elbląga z prezydentem w Ratuszu Staromiejskim został poruszony temat niezagospodarowanych i opuszczonych działek na Starym Mieście. Jak się okazuje, w najbliższym czasie ma powstać na starówce dziesięć nowych kamienic. W tym nawet jedna z wbudowaną w elewację zielenią. W tej chwili trwają rozmowy inwestorów z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa dziesięciu nowych kamienic na Starym Mieście. Miejski Konserwator Zabytków Dariusz Barton prowadzi rozmowy z inwestorami, a także zleca poprawki w projektach. Na razie wiemy tylko, że kamienice będą budować elbląscy przedsiębiorcy.

Sześć kamienic powstanie na rogu ulic Stary Rynek i Rzeźnickiej tuż przy Ratuszu Staromiejskim. Właśnie tutaj część fasady jednej z kamienic ma być pokryta żywą zielenią. Jest to nowy trend, który wkracza do Polski. Miejmy nadzieję, że elblążanom się spodoba.

Pozostałe cztery kamienice mają powstać na działce przy ul. Studziennej. W związku z tą budową, zaplanowana jest również naprawa ulic oraz zrobienie parkingów. Miałyby one rozwiązać problem małej ilość miejsc parkingowych na starówce. 

Miejmy nadzieję, że wkrótce budowy kamienic ruszą i w jak najkrótszym czasie zostaną zrealizowane. Wówczas elblążanie będą mogli cieszyć sie widokiem nowo-wybudowanych kamienic, a nie pustych, zaniedbanych placów. 

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%