› budownictwo mieszkaniowe
15:23 / 02.10.2012

Na Studziennej powstanie Minibrowar i Centrum Szkoleniowe?

Na Studziennej powstanie Minibrowar i Centrum Szkoleniowe?

fot. Konrad Kosacz

Miasto przymierza się do sprzedaży kolejnej działki budowlanej przy ul. Studziennej na Starym Mieście. Nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową w formie staromiejskich kamienic. To kolejny krok w stronę odbudowy tej uliczki i przywrócenia jej dawnego, przedwojennego wyglądu.

We wcześniejszych etapach, w ostatnich dwóch latach zrealizowano ciąg kamienic przy ul. Studziennej 21-32 (obok Galerii EL). Ich wykonawca - Zakład Usług Budowlanych Ryszarda Mytycha, do połowy listopada odda do użytku kolejny kwartał kamieniczek. Właśnie dobiega końca budowa 26 mieszkań, w narożniku ulic Studziennej i Wodnej.

Znany elbląski deweloper, jest również w posiadaniu sąsiedniej działki o numerach 33-35. Na jej większej części, planuje realizację budynku Centrum Szkoleniowego z Minibrowarem Restauracyjnym. Elewacje frontowe sześciokondygnacyjnych kamieniczek, mają stanowić rekonstrukcję dwóch średniowiecznych kamienic mieszczańskich.

Budynek będzie podzielony na dwa zespoły pomieszczeń o różniącym się programie użytkowym. Pierwszy z nich, rozlokowany na części parteru i w piwnicy, będzie pełnił funkcję szkoleniową oraz gastronomii wraz z minibrowarem. Zespół składać się będzie z sal restauracyjnych na 105 miejsc konsumpcyjnych, z których jedna ma mieć charakter wielofunkcyjny i będzie wykorzystywana jako sala konferencyjna. Dodatkowo w minibrowarze prowadzony będzie proces produkcji piwa. Drugi zespół pomieszczeń pełnić będzie funkcję domu wycieczkowego, w którym znajdzie się 60 miejsc noclegowych. Pokoje gościnne rozlokowane zostaną na części parteru oraz pięciu wyszych kondygnacjach. Kiedy rozpocznie się budowa kamienic? Tego na razie nie wiadomo.

Wobec postępującej zabudowy północnej części ulicy Studziennej, miasto zamierza wystawić na sprzedaż pierwszą z niezabudowanych działek w południowym pasie tej ulicy (od strony katedry). Prawdopodobnie jeszcze w tym roku, ruszy przetarg na zbycie nieruchomości o powierzchni 0,37 ha, z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową. W opublikowanym w połowie września wykazie, wartość działki oszacowano na 1 mln 550 tys. zł.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Powiązane artykuły

W Elblągu powstaną piwne łaźnie

16.01.2013 komentarzy 7

Czy elblążanie będą mogli kąpać się w piwie? Wszystko wskazuje na to, że tak. Na elbląskiej starówce planowane jest bowiem otwarcie łaźni piwnej...