› bieżące
10:07 / 02.10.2014

Na szczycie PELA górą Metrotest

Coraz ciekawiej robi się w rozgrywkach Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W meczu na szczycie ERGO Legioniści przegrali z Metrotestem i stracili fotel lidera.

Najciekawiej w szóstej kolejce zapowiadało się spotkanie w którym lider ERGO Legioniści zmierzył się z wiceliderem Metrotestem. Obie ekipy przed tym pojedynkiem miały na swoim koncie komplet zwycięstw. Lepiej mecz rozpoczęli Legioniści, którzy po golu Pawła Kacały wyszli na prowadzenie. Kolejne minuty to już jednak przewaga Metrotestu. Najpierw do remisu doprowadził Tomasz Jodziałło, a jeszcze przed przerwą bramkę na 2:1 strzelił Mateusz Jachimowicz. W drugiej odsłonie ponownie oglądaliśmy wyrównane spotkanie, ale także i tym razem skuteczniejsi pod bramką rywala byli piłkarze Metrotestu. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mateusz Jachimowicz, ustalając wynik meczu na 3:1.

Pierwszej porażki w sezonie doznała natomiast ekipa AC Helloween, która po wyrównanym meczu uległa Białym Orłom. Już pierwsza połowa, zakończona wynikiem 2:2 pokazała, że o zwycięstwie którejś z ekip może zadecydować jedna akcja. I tak też się stało. Po przerwie nieco lepszą skutecznością popisały się Białe Orły, dla których bramki strzelili Dariusz Turyna i Krzysztof Malinowski. AC Helloween odpowiedziało tylko trafieniem Dawida Kwiatkowskiego i mecz zakończył się wynikiem 4:3.

Sporo działo się także w starciu pomiędzy Lambadą a PBG Jankowiak. Tu sytuacja zmieniała się co kilka minut. I choć Lambada trzykrotnie wychodziła na prowadzenie, to ostatecznie musiała pogodzić się ze stratą punktów. Wszystko, jeszcze przed przerwą, rozpoczął Krystian Bober, ale wystarczyła chwila nieuwagi i Maciej Lachowicz strzelił bramkę dla PBG Jankowiak, doprowadzając do stanu 1:1. Podobnie sytuacja wyglądała w drugiej połowie. Na każde celne trafienie Lambady, rywale odpowiadali tym samym. Kiedy na 2:1 gola zdobył Jakub Czyżak, chwilę później było już 2:2, a do remisu doprowadził Grzegorz Megger. Po raz trzeci Lambada wyszła na prowadzenie w końcówce spotkania, po tym jak bramkarza drużyny przeciwnej, po raz drugi w tym meczu pokonał Krystian Bober. I znów ambitnie grająca ekipa PBG Jankowiak zdołała dogonić wynik, a remis 3:3 uratował strzelec pierwszej bramki Maciej Lachowicz.

Pierwszy punkt w obecnym sezonie mogą dopisać na swoje konto zawodnicy Blues ENERGO ZET, którzy zremisowali z wyżej notowanym Awatarem. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Awataru. Wprawdzie dla zespołu Blues celne trafienie zaliczył Fabian Uścinowicz, ale to Awatar po golach Jakuba Ignasiaka, Dawida Miałduna i Kamila Czajkowskiego schodził na przerwę prowadząc 3:1. Po zmianie stron coraz lepiej na boisku zaczęli poczynać sobie zawodnicy zespołu Blues. Najpierw gola kontaktowego strzelił Karol Stankiewicz, a w końcówce pojedynku do remisu doprowadził Fabian Uścinowicz, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu.

Z uwagi na złamanie regulaminu PELA zespół portEl.pl za grę nieuprawnionego zawodnika został ukarany dwoma walkowerami. W związku z powyższym mecz 5 kolejki portEl.pl - ERGO Legioniści (wynik na boisku 2:8) został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść zespołu ERGO Legioniści, podobnie jak mecz 6 kolejki U-99 - portEl.pl (wynik na boisku 3:4) także został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść drużyny U-99. Jednocześnie informujemy, że bramki zdobyte w tych meczach przez zawodników zespołów ERGO Legioniści i U-99, będą zaliczane do klasyfikacji strzelców rozgrywek PELA. Natomiast mecz kończący 6. kolejkę pomiędzy AFK i Beerteam zostanie rozegrany w piątek 3 października o godz. 17.30.

Wyniki 6. kolejki:

AKS Stokrotki - EL Skład 4:2 (1:1)
Stokrotki: Piotr Kołecki 2 bramki, Piotr Bałdyga 1, Jakub Haryński 1. EL Skład: Sławomir Cudzewski 1, Artur Ziemczonek 1.

Lambada - PBG Jankowiak 3:3 (1:1)
Lambada: Krystian Bober 2, Jakub Czyżak 1. PBG Jankowiak: Maciej Lachowicz 2, Grzegorz Megger 1.

U-99 - portEl.pl 3:0 walkower

ERGO Legioniści - Metrotest 1:3 (1:2)
Legioniści: Paweł Kacała 1. Metrotest: Mateusz Jachimowicz 2, Tomasz Jodziałło 1.

Karo - Sąsiedzi 2:4 (1:1)
Karo: Andrzej Kowalski 1, Robert Chodziński 1. Sąsiedzi: Paweł Ukleja 2, Robert Rokita 1, Sebastian Pawłowski 1.

Białe Orły - AC Helloween 4:3 (2:2)
Białe Orły: Arkadiusz Turyna 2, Dariusz Turyna 1, Krzysztof Malinowski 1. AC Helloween: Dawid Kwiatkowski 2, Bartosz Siuciak 1.

Awatar - Blues ENERGO ZET 3:3 (3:1)
Awatar: Jakub Ignasiak 1, Dawid Miałdun 1, Kamil Czajkowski 1. Blues: Fabian Uścinowicz 2, Karol Stankiewicz 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.