› bieżące
09:37 / 08.09.2019

Na tych elbląskich ulicach pojawiły się nowe znaki!

Na tych elbląskich ulicach pojawiły się nowe znaki!

Na kilku elbląskich osiedlach mieszkaniowych (gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna) trwa zastępowanie znaków D-40/41 „strefa zamieszkania”, znakami B-43/44 „strefa ograniczonej prędkości” z jednoczesnym wprowadzeniem skrzyżowań równorzędnych (znak D-48).

Zmiana dotyczy następujących ciągów dróg publicznych w obszarze zabudowy jednorodzinnej:

•   Łokietka, Mieszka I, Krzywoustego,
•   Narutowicza, Paderewskiego, Sikorskiego, Witosa
•   Reymonta, Kraszewskiego, Gałczyńskiego
•   Warmińska, Braniewska

Dotychczasowe oznakowanie powyższych ulic tablicą „strefą zamieszkania” mogło w tym typie zabudowy powodować problemy z właściwą interpretacją przepisów wynikających z tych znaków(w szczególności dotyczących parkowania). Problem ten zgłaszali zarówno mieszkańcy, jak i Straż Miejska. W związku z powyższym DZD zaproponował uporządkowanie oznakowania, tj. likwidację znaków „strefa zamieszkania” i zastąpienie ich tablicami „strefa ograniczonej prędkości” z jednoczesnym wprowadzeniem skrzyżowań równorzędnych.

Miejska Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zapoznała się z przygotowanymi zmianami i zaopiniowała je pozytywnie. Roboty montażowe rozpoczęły się w ostatnich dniach sierpnia  a zakończą się w przyszłym tygodniu. Już dziś przy wszystkich wjazdach na te osiedla  zamontowane są tablice B-43/44.    

Zmiana nastąpiła także na osiedlu Metalowców, gdzie ograniczona zostanie dopuszczalna prędkości z 40 km/h na 30 km/h, z zachowaniem istniejącego układu dróg - głównych, podporządkowanych, jednokierunkowych (podobną zmianę w czerwcu wykonano na os. Bielany).

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%