› policja
11:37 / 21.09.2012

Na ulicach miasta trwa policyjna akcja prędkość

Na ulicach miasta trwa policyjna akcja prędkość

Dziś prowadzone są w Elblągu policyjne działania ukierunkowane na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Jak wiadomo to ona jest najczęstszą przyczyną tych najgroźniejszych wypadków drogowych. Policjanci będą używać m.in. fotoradaru, który jest ustawiony przy ul. Kościuszki. Akcja ma przede wszystkim charakter prewencyjny.

- Elbląscy policjanci w szczególny sposób będą dziś zwracać uwagę na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Akcja „Prędkość" przeprowadzana jest na terenie naszego miasta i powiatu.

Akcja rozpoczęła się dziś rano i potrwa do późnego wieczora. Prędkość jazdy będzie monitorowana przez fotoradary i wideorejestratory. Funkcjonariusze będą także sprawdzać trzeźwość kierujących.

Zdaniem policjantów do najczęściej popełnianych przez kierowców wykroczeń należy zaliczyć nadmierną prędkość, ludzką brawurę i jazdę po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, nie ryzykując zatrzymania prawa jazdy, czy ukarania wysokim mandatem karnym.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%