› sport
13:24 / 02.09.2015

Nabór do sekcji piłki siatkowej KS TRUSO

Nabór do sekcji piłki siatkowej KS TRUSO

Międzyszkolny Klub Sportowy „TRUSO” w Elblągu tworzy dwie nowe grupy naborowe chłopców w sekcji piłki siatkowej. Siatkówka to sport drużynowy, który jest jednym z ulubionych Polaków. Dlaczego? Ponieważ gra w siatkówkę oznacza nie tylko mnóstwo zabawy, ale także doskonale wpływa na ciało i uwaga umysł

Dziś zachęcamy was do odbijania piłki nad siatką! Co daje nam gra w siatkówkę?

1. Płynność ruchową, gdyż, aby odpowiednio odbić piłkę musimy postarać się wykonać odpowiednie ruchy rękoma. Oprócz tego ćwiczymy płynność chodzenia, skakania i biegania – są one zależne od kierunku ruchu piłki.

2. Zgrabną sylwetkę, gdyż siatkówka jest sportem wymagającym sporej tężyzny fizycznej. Jej uprawianie w regularnych odstępach czasu skutkuje szybkim spalaniem kalorii, a co za tym idzie tracimy na wadze i rzeźbimy mięśnie. Częste skakanie i bieganie wspiera walkę z cellulitem!

3. Rozwijanie umiejętności współpracy w grupie, gdyż tylko praca zespołowa pozwala na częste wbijanie piłki na pole przeciwnika. Wspólny cel oraz dążenie do niego bardzo umacnia więzi w grupie. Lepiej dogadujemy się w sprawach konfliktowych nawet poza boiskiem.

4. Redukujemy nadmiar stresu i poprawiamy sobie samopoczucie. Jest to oczywiste, gdyż wpływa na to nie tylko ruch, ale także zasady gry, które nie różnią członków zespołów, ale dają powody do śmiechu i zabawy.

Czym się możemy poszczycić ?
- Nasi zawodnicy są objęci darmowym szkoleniem Kadry Wojewódzkiej pod okiem wykwalifikowanych trenerów !
- Najlepsi zawodnicy jeżdżą na Turnieje Nadziei Olimpijskich !
- Treningi pod okiem wykwalifikowanych trenerów
- Obozy sportowe oraz turnieje
- Najniższa składka członkowska w mieście

Tworzymy dwie nowe grupy treningowe chłopców.

Zapisy do grupy chłopców w wieku 6 - 9 lat (roczniki 2009 – 2006) przyjmuje trener Adam Jażdżyński pod numerem telefonu 509-847-933.

Zapisy do grupy chłopców w wieku 8 - 13 lat (roczniki 2007 – 2002 ) przyjmuje trener Marek Gudziński pod numerem telefonu 793-397-221.

ZAPRASZAMY

1
3
oceń tekst 4 głosów 25%