› rozrywka
09:08 / 17.12.2012

Naczynia, formy użytkowe i dekoracyjne. Jutro wernisaż "Ceramiony"

Naczynia, formy użytkowe i dekoracyjne. Jutro wernisaż

fot. www.swiatowid.elblag.pl

We wtorek, 18 grudnia, odbędzie się pokonkursowy wernisaż wystawy CERAMIONY. Od 13 lat CERAMIONY, organizowane są przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i cieszą się dużym powodzeniem. W tym roku na konkurs wpłynęło 140 prac.

Konkurs inspiruje i pobudza do twórczych działań w dziedzinie ceramiki zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Na tegoroczną - XIII już edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY 2012, wpłynęło 140  prac, wykonanych w różnych technikach ceramicznych. Są między innymi prace z masy szamotowej, gliny czerwonej, szkliwione i wypalone na biskwit. W konkursie wzięło udział 29 szkół, ośrodków kultury, warsztatów terapii zajęciowej i organizacji pozarządowych z całej Polski, m.in. z Radwanowic, Warszawy, Katowic, Włocławka, Koronowa, Drezdenka, Szczecina, Wrocławia, Siemianowic, Piły czy Zduńskiej Woli.
 
Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby niepełnosprawne, które rozwijają swoje pasje  w pracowniach  ceramicznych. Większość prac inspirowana była postacią człowieka. Na uwagę zasługują również naczynia i formy użytkowe oraz dekoracyjne.
 
Najlepsze z prac będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej.
 
Podsumowanie konkursu, połączone z otwarciem  wystawy prac oraz wręczeniem nagród odbędzie się we wtorek, 18  grudnia 2012 r. o godzinie  18.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. Wstęp wolny.
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%