› inwestycje komercyjne
15:38 / 27.07.2012

Nad Jarem ruszyła budowa Biedronki?

Nad Jarem ruszyła budowa Biedronki?

fot. Konrad Kosacz

Przy ul. Jana III Sobieskiego na osiedlu Nad Jarem, ruszyła budowa obiektu handlowo – usługowego. Czy będzie to dziesiąty w Elblągu, sklep sieci dyskontowej Biedronka? Wszystko wskazuje na to, że tak. Póki co inwestor, nie potwierdza tej informacji.

Realizacja pawilonu handlowego przy ul. Sobieskiego 27, na niezagospodarowanej działce o powierzchni 2773 m2, rozpoczęła się w połowie lipca. Według wcześniejszych zapowiedzi, na terenie między ulicami Łokietka i Krzywoustego, powstać ma jednokondygnacyjny obiekt komercyjny ze spadzistym dachem o powierzchni użytkowej 981 m2. Przy sklepie wybudowany zostanie również parking na 27 miejsc postojowych. Głównym najemcą budynku ma być firma Jeronimo Martins Dystrybucja, operator sieci dyskontowej Biedronka. Zakończenie budowy obiektu zaplanowano do końca października tego roku.

Inwestorem jest elbląski przedsiębiorca Lucjan Filaszkiewicz oraz spółka „Druga – Czerwona Torebka” z Poznania, która realizuje w Polsce sieć pasaży handlowych pod nazwą Czerwona Torebka. Na chwilę obecną Lucjan Filaszkiewicz nie potwierdza informacji, o tym, jakoby w budowanym obiekcie miałaby zostać otwarta Biedronka.

Jeżeli informacja okazałaby się prawdziwa, to sieć Biedronka posiadałaby w Elblągu swój 10 dyskont. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie w mieście otwarto dwa nowe tego typu sklepy. Pod koniec 2011 r. Biedronkę uruchomiono przy ul. Czerniakowskiej 7, natomiast na początku 2012 r. przy ul. Warszawskiej 66.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 4