› bieżące
10:00 / 29.05.2013

Nadal nie znamy kandydata PiS na prezydenta miasta

Nadal nie znamy kandydata PiS na prezydenta miasta

fot. elblag.net

Jednak wiele wskazuje na to, że będzie to Jerzy Wilk. Dziś kandydat Prawa i Sprawiedliwości zostanie zgłoszony w Państwowej Komisji Wyborczej. Pozostaje zadać pytanie, dlaczego PiS tak długo zwlekał z ogłoszeniem swojego kandydata?

Według naszych, nieoficjalnych jeszcze informacji, dziś po godz.14.00 w Państwowej Komisji Wyborczej zostanie zgłoszony, jako kandydat na prezydenta miasta Jerzy Wilk.

Wilk to były wiceprzewodniczący Rady Miasta Elbląga, wieloletni samorządowiec, lider klubu Prawa i Sprawiedliwości w odwołanej niedawno Radzie Miasta. Jerzy Wilk już dwukrotnie próbował swoich sił w wyborach samorządowych, kandydując bez powodzenia na urząd prezydenta miasta – w 2006 r. i w 2010 r.

Dlaczego PiS, który jest faworytem do zwycięstwa w wyborach samorządowych w Elblągu tak długo zwleka  z ogłoszeniem swojego kandydata?

- Były pewne problemy oraz musieliśmy też czekać na akceptację naszego kandydata przez władze partii w Warszawie - mówi nam jeden z działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

3
5
oceń tekst 8 głosów 38%

Powiązane artykuły

Jerzy Wilk (PiS) będzie walczył o urząd prezydenta miasta

31.05.2013 komentarzy 15

Były wiceprzewodniczący Rady Miasta – Jerzy Wilk będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwość na urząd prezydenta miasta. W środę Wilk został oficjalnie...