› zapowiedzi
13:24 / 08.02.2017

Nadszedł czas gospodyń miejskich

Nadszedł czas gospodyń miejskich

Z początkiem lutego ruszyły poniedziałkowe spotkania kulinarne w Domu Sąsiedzkim na Zawodziu. W planach pieczenie chleba, warsztaty ziołolecznictwa oraz produkcji wartościowych słodkości. A wszystko w ramach pierwszego, elbląskiego Koła Gospodyń Miejskich. Do udziału w zajęciach organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników naturalnej kuchni i nie tylko.

Inicjatywa zrodziła się w ramach działań budowania koalicji na rzecz Zawodzi, a jej inicjatorzy: Dom Sąsiedzki na Zawodziu oraz elbląski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych podkreślają, że pomysłów na działania miejskiego Koła Gospodyń jest wiele. Przede wszystkim ma być to przestrzeń do rozmów, poznawania i wymiany umiejętności przy kawie czy herbacie. Płeć nie ma tu większego znaczenia, liczą się chęci oraz zaangażowanie.

„Zaczynamy od tradycyjnych, naturalnych pomysłów na kuchnię – wyjaśniają organizatorzy - najbliższe dwa miesiące upłyną pod hasłem dbania o siebie w szerokim ujęciu. Podczas pierwszego spotkania o zimowych bombach witaminowych na talerzu na parapetach Domu pojawiły się doniczki z ziołami i kiełkowniki. Przed nami spotkania z ekspertami sklepu Naturalna Żywność w temacie m.in. bilansowania diet wegetariańskich i wegańskich, pasjonatami ziół czy naturalnego oczyszczania organizmu, a także wprawki w wyciszaniu i medytacji. Na spotkania, które odbywają się zazwyczaj w poniedziałki o godz. 11.00 w siedzibie Domu Sąsiedzkiego na ul. Warszawskiej 55 zapraszamy absolutnie wszystkich bez wyjątku. Spotkania Koła Gospodyń Miejskich są otwarte i chętnie ugościmy każdą przybyłą osobę.

Harmonogram najbliższych spotkań „Koła Gospodyń Miejskich” wygląda następująco:

13.02 „Dieta wegetariańska - czy może być pełnowartościowa?” (Anita Pawlak, Naturalna Żywność)

20.02 „Mało nas, czyli warsztaty pieczenia chleba” (Jolanta Urbankiewicz, Dom Sąsiedzki) 27.02 „Zioła i ich cudowna moc” (Jolanta Urbankiewicz, Dom Sąsiedzki)

06.03 „Jak wzmocnić organizm (jelita/wątroba) i zadbać o siebie?” (Kamila Kulpa, Dom Sąsiedzki)

13.03 „Życie na słodko bez cukru” (Anita Pawlak, Naturalna Żywność)

To dopiero początek, bowiem animatorzy Domu Sąsiedzkiego na Zawodziu prowadzonego w ramach partnerskiego projektu „Aktywne Zawodzie” wspierającego osoby indywidualne mają kolejne pomysły na tematyczne spotkania. Tym bardziej, że sporą część uczestników projektu stanowią rodziny i mamy z dziećmi. Dla nich już przygotowywane są dedykowane warsztaty w ramach cyklu o roboczej nazwie „Chwila dla rodzica”. W Domu Sąsiedzkim prowadzona jest także otwarta Kreatywna Przestrzeń Młodych, czyli warsztaty dla młodzieży, w czasie których powstają m.in. meble z palet oraz autorskie koszulki.

Więcej informacji o działaniach Domu Sąsiedzkiego można znaleźć na profilu FB bądź uzyskać pod numerem telefonu 55 625 66 81. Animatorzy Domu zapraszają chętne osoby z terenu Zawodzia położonego za rzeką oraz wszystkich, których rozpiera energia do udziału i współtworzenia tego miejsca.

Projekt „Aktywne Zawodzie” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorzy: Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu, Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji, Spółdzielnia Socjalna „IDEA”.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%