› bieżące
11:03 / 22.08.2013

Nadszedł czas na zmiany w Urzędzie Miejskim

Nadszedł czas na zmiany w Urzędzie Miejskim

fot. Konrad Kosacz

Kampania wyborcza dawno zakończona. Nowy prezydent miasta w osobie Jerzego Wilka wybrany. Już w trakcie kampanii zapowiadał on zmiany w funkcjonowaniu Urzędu. Potwierdził to też podczas pierwszej konferencji prasowej zaraz po wyborach na stanowisko prezydenta Elbląga. Zapowiedziana jest już likwidacja Departamentu Komunikacji Społecznej. Teraz czas na kolejne roszady.

W ciągu kilku dni powinniśmy otrzymać informację z Urzędu Miejskiego kto został zwycięzcą konkursu na rzecznika prasowego oraz specjalisty ds. kontaktów z mediami. Do tej pory po byłej już rzeczniczce Annie Kleinie, funkcję asystentki prezydenta miasta pełni Monika Borzdyńska. W kuluarach pojawiają się już nazwiska prawdopodobnych zwycięzców, jednak czas pokaże czy te pogłoski okazały się słuszne.

Decyzja o likwidacji DKS jest już ostateczna. Ma ona być wprowadzona w życie wraz z końcem bieżącego miesiąca. To jednak nie wszystkie zmiany jakie zajdą w UM. Część pracowników poszczególnych departamentów jest na zwolnieniach lekarskich, tym samym nie będąc w stanie sprawować wysokich funkcji, które w magistracie zajmują.

Zaraz po DKS dojdzie do zmian w Departamencie Edukacji. Dyrektor Andrzej Soja jest na zwolnieniu lekarskim. Nie wiadomo jednak kto otrzyma do realizacji jego obowiązki.

Ten sam powód nieobecności w pracy wykazuje Maciej Pałkowski z Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji. W związku z tym obowiązki dyrektora pełnił do tej pory jego zastępca Sławomir Skorupa, ale od 13 sierpnia nowym dyrektorem jest Zbigniew Czerepko, były dyrektor ZBK w Elblągu, odwołany jeszcze przez poprzednie władze Miasta.

Do zmian dojdzie też w Departamencie Sportu i Departamentu Kultury. Do tej pory działały one osobno, ale bardzo prawdopodobne jest, że od kolejnego miesiąca będą one połączone. Dyrektor miałby odpowiadać za kulturę, a wicedyrektor za sport. Do tej pory oba te departamenty mocno pracowały nad promocją naszego miasta.

7
4
oceń tekst 11 głosów 64%

Powiązane artykuły

DKS zostanie zlikwidowany. Zaczęła się reorganizacja w Ratuszu

16.09.2013 komentarzy 2

Od poniedziałku zaczęły się zmiany, które zapowiadał prezydent Jerzy Wilk. Następuje reorganizacja pracy Urzędu Miejskiego w Elblągu. Likwidacji ulegnie...

Reorganizacja w Ratuszu. Na razie DKS, sport i kultura

17.09.2013 komentarzy 11

Na pierwszy ogień poszła likwidacja Departamentu Komunikacji Społecznej. Część pracowników DKS zostanie przeniesionych do innych referatów....

Dyrektor Biura Prezydenta Miasta – czy plotki okażą się prawdziwe?

30.09.2013 komentarzy 7

Jego (lub jej) obowiązki nie są małe, ale zostały jasno sprecyzowane w ogłoszeniu. W Elblągu jest wiele osób, które poszukują pracy lub z...

Odpowiedzialny sportowy zastępca usilnie poszukiwany

07.10.2013 komentarzy 3

Prezydent Elbląga już w trakcie kampanii wyborczej zapowiadał, że nastąpią zmiany reorganizacyjne w Urzędzie. Jak zapowiedział tak zrobił w kilku...