› bieżące
06:20 / 06.02.2013

Nadszedł czas, żeby swoje zdanie wyrazili mieszkańcy. Konsultacje ws. Kreatywnych Podwórek

Nadszedł czas, żeby swoje zdanie wyrazili mieszkańcy. Konsultacje ws. Kreatywnych Podwórek

Dzięki głosom elblążan z Budżetu Obywatelskiego udało zdobyć się 100 tysięcy złotych na realizację Kreatywnego Podwórka na Starym Mieście oraz drugie tyle na realizację Kreatywnego Podwórka przy ulicy Teatralnej. Nadszedł czas, żeby swoje zdanie wyrazili mieszkańcy. Spotkanie konsultacyjne, dotyczące Kreatywnych Podwórek odbędzie się 18 lutego (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali nr 38 (I piętro) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

- Dlaczego to robimy? Zazwyczaj ktoś inny decyduje za mieszkańców, jak wygląda ich okolica. Chcemy to zmienić. Pokazać, że mieszkańcy również  mogą brać udział w tworzeniu przestrzeni, z których korzystają - mówią organizatorzy akcji. - Zebrane opinie  zostaną przekazane projektantom Kreatywnych Podwórek i będą punktem wyjścia ich pracy nad projektami podwórek.

Opinie będą zbierane na różne sposoby. Już w tym tygodniu realizatorzy projektu ruszą w teren, by wręczyć mieszkańcom zaproszenia na spotkanie konsultacyjne oraz zebrać ich opinie. W środę (6.02) między godziną 16.00 a 18.00 będzie można ich spotkać na Starym Mieście, w piątek (7.02)  między godziną 16.00 a 18.00 w okolicach ulicy Teatralnej.

Wszelkie uwagi, pomysły, komentarze dotyczące Kreatywnych Podwórek są mile widziane. Można je również kierować na adres  karolina.sluz@swiatowid.elblag.pl lub pod numer telefonu (55) 611 20 56. Równocześnie zapraszamy na profil Kreatywnych Podwórek na Facebooku: http://www.facebook.com/KreatywnePodworka?ref=hl.

Działanie pn. Kreatywne Podwórka jest realizowane w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych, którego organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Festiwal  odbędzie się od 1 do 7 czerwca w Elblągu.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%