› bieżące
16:10 / 02.12.2013

Nagraj życzenia, zjedz babeczkę

Nagraj życzenia, zjedz babeczkę

fot. nadesłane

Rozdawanie urodzinowych babeczek, nagrywanie świątecznych życzeń i wybór największego kulturalnego talentu – to atrakcje, jakie planowane są z okazji pierwszych urodzin portalu eKulturalni.pl.

Jak urodziny, to musi być tort. Albo przynajmniej babeczki. Upieczone przez eKulturalną Panią Babkę, która zamieszcza na portalu przepisy.

- Będziemy nimi częstować elblążan w sobotę, 7 grudnia. Szukajcie nas w okolicach Centrum Spotkań Europejskich "Światowid", na Starym Mieście i na trasie pomiędzy tymi miejscami - opowiada Zuzanna Gajewska, redaktor portalu.

- Będą też życzenia, ale nie urodzinowe - tylko świąteczne. Jeśli chcecie zrobić komuś niespodziankę i złożyć mu życzenia w oryginalny sposób albo przesłać je bliskim z drugiego końca kraju (lub świata) – wypatrujcie nas. Będziemy mieli ze sobą kamerę, a nagrane filmiki zamieścimy na naszej stronie. Potem wy będziecie mogli przesłać link rodzinie i znajomym.

Słodkości i życzenia to nie wszystko. Rocznica powstania portalu to świetna okazja, by podsumować Wyszukiwarkę Talentów. W ramach cyklu, od marca, na łamach portalu eKulturalni pojawiały się materiały prezentujące twórczość osób z miasta i regionu. Bohaterowie Wyszukiwarki to pasjonaci przeróżnych dziedzin kultury.

- W sobotę przypomnimy wszystkie nagrania i teksty, a wy będziecie mogli wybrać największy waszym zdaniem talent. Dla zwycięzcy będzie nagroda. Zaprosimy go na wydarzenie kulturalne – jako wykonawcę oczywiście. W zależności od reprezentowanego talentu nagrodą będzie: wystawa prac z wernisażem, recital, wieczór autorski itp. - dodaje Zuzanna Gajewska.

Artykuł podsumowujący Wyszukiwarkę i rozpoczynający głosowanie pojawi się na portalu eKulturalni.pl w sobotę (7 grudnia), w godzinach porannych. Szczegóły na temat głosowania wkrótce na stronie eKulturalni.pl . Natomiast częstowanie babeczkami i nagrywanie życzeń planowane będą między 13.00 a 16.00. Trasa: Pl. Jagiellończyka – Teatralna – Stare Miasto i z powrotem, jeśli ciasteczka zostaną.

Zespół eKulturalni.pl

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%