› bieżące
15:27 / 18.06.2014

Nagrody dla najmłodszych

Nagrody dla najmłodszych

fot. nadesłane

Dziś w auli Komendy Miejskiej Policji w Elblągu odbyło się spotkanie komendanta oraz jego zastępcy z laureatami konkursu plastycznego pn. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody ufundowane przez Alstom i WORD. Wśród nich znalazły się plecaki, piłki oraz inne upominki. Dodatkową nagrodą będzie to, że wszystkie nagrodzone prace znajdą się w policyjnym kalendarzu na 2015 rok.

Wśród nagrodzonych znaleźli się: Emil Żebrowski z SP nr 18 w Elblągu, Julia Cimofiej z SP nr 19, Inez Zdanowska z ZPSM, Zuzanna Bartkowska z SP nr 11, Hanna Bartosik z SP nr 6, Wiktoria Ławrynowicz z SP nr 15, Kasia Mital z SP nr 11, Bartosz Durka z SP w Pogrodziu, Oliwier Sowiński z SP im. M. Kopernika w Tolkmicku, Mateusz Dmochowski z SOSW nr 2 w Elblągu, Magdalena Jarocka z SP nr 11 oraz Wiktoria Markuszewska z SP nr 15 w Elblągu.

Tematyka prac związana była z bezpieczeństwem w ruchu drogowym to też i na wielu pracach przewijały się motywy znaków drogowych, zapiętych pasów bezpieczeństwa, przejść dla pieszych oraz przejazdów kolejowych. Wiele prac zawierało gotowe instrukcje np. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz w jaki sposób powinno się jeździć rowerem.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród, które ufundowały Alstom i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - instytucje którym nie obce są akcje związane z propagowaniem bezpiecznych zachowań u najmłodszych uczestników ruchu.

asp. Katarzyna Trochimczuk

Zespół Prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%