› relacje
18:07 / 05.12.2017

Nagrodzono elbląskich wolontariuszy (+ zdjęcia)

Nagrodzono elbląskich wolontariuszy (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

Po raz kolejny, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który jest obchodzony w dniu 5 grudnia, wręczono nagrody elblążanom, którzy działają na rzecz innych.

Elbląska Rada Organizacji Pozarządowych przyznała Nagrodę im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowych. Otrzymało ją elbląskie stowarzyszenie Teen Challenge za mini hostel dla osób uzależnionych i bezdomnych, którzy chcą powrócić do normalnego życia. Prowadzą go Beata i Piotr Grzeszczuk, którzy są ludźmi głęboko wierzącymi. Hostel zanjduje się w budynku byłego hotelowca przy ul. Związku Jaszczurczego. 

Miejskie Centrum Wolontariatu przyznało nagrodę Dziecięcy Piekarczyk (wyróżnienie przyznawane corocznie osobie lub instytucji, która wyróżnia się działaniem na rzecz dzieci). Otrzymał ją Bogusław Tołwiński, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu - propagator sportu, zdrowego stylu życia oraz idei kalos kaghatos (greckie pojęcie oznaczające połączenie dobra z pięknem), inicjator m.in. zawodów biegowych dla najmłodszych Enduro Kid. Odbierając nagrodę przypomniał, że wyrósł w domu, w którym wszechobecne było cierpienie. Jego ojciec, gdy on sam miał 14 lat, usiadł na wózek. Mając na uwadze osobiste doświadczenia Bogusław Tołwiński wie jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. 

Zachęcam wszystkich, którzy nie mają takich powodów jak ja, a mogliby coś zrobić, żeby nie czekać. Każdy z nas może zrobić jeden, dobry uczynek. Jeśli zrobimy ich więcej, to świat na pewno będzie lepszy.

– powiedział na zakończenie swojego przemówienia Bogusław Tołwiński. 

Podczas gali przyznano również nagrody Jabłuszko Zdrowia i Drzewka Zdrowia za najlepsze hasła, które pojawiły się podczas październikowego Marszu Zdrowia "Kocham Cię Życie". Jest on organizowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek. Pierwsze miejsce zajął Damian Szweda z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Został on uhonorowany statuetką "Jabłuszko Zdrowia". Drugie zajęła Marcela Ozga-Zajło z III Liceum Ogólnokształcącego, a trzecie Wiktoria Kadłubowska z Zespołu Szkół Gospodarczych. Obie zostały uhonorowane statuetką "Drzewko Zdrowia".

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu przyznało nagrody w ramach XVII edycji konkursu Barwy Wolontariatu. Pierwszym miejscem uhonorowano wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu Misyjnego przy SP nr 25. Drugie miejsce otrzymała Magdalena Panek z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, natomiast trzecie miejsce przyznano Elżbiecie Zimińskiej z Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek.

Podczas Gali wystąpiła Ania Broda – wokalistka obdarzona niezwykłym i wyrazistym głosem, mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

Galę patronatem honorowym objął prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski.

Zobaczcie naszą fotogalerię z tego wydarzenia.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Elbląg wolontariatem stoi! W Ratuszu Staromiejskim nagrodzono wolontariuszy (+ zdjęcia)

05.12.2018 komentarzy 1

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który jest obchodzony w dniu 5 grudnia, w Ratuszu Staromiejskim wręczono nagrody elblążanom, którzy...

Zdjęcia ilość zdjęć 58