› bieżące
08:17 / 27.11.2019

Najbardziej popularne materace średnio twarde, czyli jakie?

Najbardziej popularne materace średnio twarde, czyli jakie?

Wygodny materac to gwarancja dobrego snu i samopoczucia. Bardzo ważne jest więc, żeby dobrze wybrać materac i dopasować do swoich preferencji. Najczęściej wybierany jest materac średnio twardy, ponieważ spełnia oczekiwania większości użytkowników. Dodatkowo ma tu również znaczenie kwestia obciążeń wagowych, jakie są sugerowane przez producenta. Co w praktyce oznacza, że materac jest średnio twardy i dla kogo jest on przeznaczony?

Materac średnio twardy – dla kogo? 

Każdy producent zawsze bardzo dokładnie określa, jakie są przedziały wagowe konkretnego stopnia twardości materaca. Najlepiej więc zapoznać się z jego opisami przed dokonaniem wyboru. Oczywiście, odczucie wygody jest bardzo subiektywną sprawą, dlatego nie można kierować się jedynie zaleceniami producenta. W miarę możliwości warto wypróbować materac przed jego zakupem. Materac średnio twardy polecany jest osobom, które nie przekraczają wagi 100 kilogramów. Taki stopień twardości może jednak okazać się zbyt duży dla osoby o bardzo małej masie ciała. 

Większość użytkowników ocenia materace średnio twarde jako najbardziej komfortowe ze wszystkich, dlatego cieszą się one największym powodzeniem. Dla osób o dużej masie ciała powyżej 100 kilogramów, taki materac może okazać się zbyt miękki. Trzeba na to także zwrócić, uwagę wybierając materac dla par. Jeżeli między użytkownikami występuje duża różnica w wadze, można zdecydować się na zoptymalizowane rozwiązania. 

Materace średnio twarde z różnych materiałów

Także rodzaj użytego w wypełnieniu materaca materiału ma znaczenie. W zależności od tego, jaki rodzaj materaca wybierzemy, tym jego twardość w tym samym stopniu może się od siebie różnić. 

Najczęściej w sklepach można znaleźć: 

  • nowoczesne materace sprężynowe – kieszeniowe i Multipocket,
  • materace profilowane,
  • materace termoelastyczne,
  • kokosowe,
  • lateksowe.

Każdy producent stosuje swoje własne, unikalne technologie, aby zaproponować produkt wysokiej jakości. Na pewno materace sprężynowe będą zawsze twardsze od tych z pianek, które mają różne właściwości i dopasowują się do ciała. 

Bogaty wybór materaców średnio twardych można znaleźć na Sweetsen.pl. Producent umożliwia samodzielne dopasowanie pozostałych parametrów materaca, takich jak rozmiar, czy wysokość. Najważniejsze jest to, że źle wybrany materac można zawsze zwrócić i wymienić na całkiem inny model. Warto bowiem zadbać o jak najlepszy komfort swojego codziennego snu. Odpowiedni materac zapewnia zdrowie kręgosłupa i pozwala wszystkim mięśniom się relaksować i jest to warte poświęcenia odrobiny czasu.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%