› rozrywka
01:06 / 20.08.2016

Najlepsi z najlepszych wystąpili dla elbląskiej publiczności

Najlepsi z najlepszych wystąpili dla elbląskiej publiczności

fot. Bartłomiej Ryś

W piątek o godz. 19:00 rozpoczęły się XX Elbląskie Noce „Festiwal Piosenki Wartościowej”. Imprezę zainaugurował koncert "Najlepsi z najlepszych" w wykonaniu laureatów ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej.

Mieszkańcy Elbląga dość licznie stawili się pod letnią sceną na placu katedralnym. Festiwal Piosenki Wartościowej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Spóźnialscy próżno szukali miejsc siedzących.

Festiwal Piosenki Wartościowej to okazja do tego aby w Elblągu posłuchać laureatów ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej, poetyckiej, aktorskiej. Dziś zaprezentowało się siedmioro wykonawców, którzy zdobywali najwyższe laury na rozmaitych festiwalach.

To są rzeczywiście najlepsi z najlepszych. Laureaci prestiżowych festiwali odbywających się w całej Polsce. Można powiedzieć, że śmietanka spośród wykonawców tego typu muzyki. To są bardzo ciekawi ludzie, o różnym stylu, temperamencie i pasjach, ale ta muzyka jest dla nich największą pasją

- mówi Monika Kowalczyk-Kogut, organizatorka festiwalu.

Dziś utytułowani wykonawcy rywalizowali o głosy elbląskiej publiczności, bowiem one miały zadecydować o tym, kto otrzyma Księżycową Statuetkę.

Wśród artystów, którzy zaprezentowali się na scenie byli: Kamila Dauksz, Marta Fitowska, Karolina Micor, Kaja Wasilewska, Oktawia Bernaś, Rafał Kozik, Dominik Rybiałek. Poza konkursem dwa wyśmienite utwory zaprezentował Adam Turczyk.

Wszytko jest naprawdę super. Publiczność i klimat wśród wykonawców. Czuję się tu dobrze. Na scenie dałam z siebie wszystko

- mówi Oktawia Bernaś, trzynastoletnia artystka, najmłodsza uczestniczka festiwalu.

Wszyscy wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Największe uznanie elbląskiej publiczności, o czym świadczyła liczba zebranych głosów, zyskała sobie Kaja Wasilewska.

Bardzo mi jest przyjemnie, ponieważ głosy publiczności są bardzo ważne. Pokazują, że jednak się podobało. To jest bardzo miłe uczucie i sprawia, że człowiek czuje się doceniony. Dobieram repertuar tak, by tekst wyrażał jakieś emocje, by był mądrym tekstem. Patrzę też na niego pod względem muzycznym, jak można go zaaranżować i zinterpretować

– mówiła Kaja Wasilewska, już po ogłoszeniu wyników.

Dodać należy, że artystom akompaniował wyśmienity zespół pod kierownictwem Bartka Krzywdy.

Dla miłośników piosenki wartościowej, ten weekend będzie pełen atrakcji. W sobotę godz. 18.00 na dużej sali Kina Światowid odbędzie się spektakl muzyczny Piotra Bukatryka oraz Jerzego Satanowskiego "Kaszana zdalnie sterowana" w wykonaniu: Doroty Osińskiej, Magdaleny Piotrowskiej, Krystyny Tkacz, Katarzyny Żak, Artura Barcisia i Arkadiusza Brykalskiego oraz zespołu muzycznego.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 54