› poradnik
12:52 / 26.08.2016

Najlepsze studia podyplomowe dla przedsiębiorców

Najlepsze studia podyplomowe dla przedsiębiorców

Od kilku lat na studia podyplomowe decyduje się coraz więcej Polaków. Ten rodzaj nauki stał się nie tylko sposobem na podniesienie kwalifikacji zawodowych, ale szansą na zdobycie wiedzy specjalistycznej (lub z dopiero rozwijających się dziedzin). Jesteś właścicielem firmy i od dłuższego czasu zastanawiasz się nad powrotem na uczelnię, ale nie wiesz, jaki kierunek przyda Ci się w prowadzeniu własnej działalności? W takim razie koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem! Podpowiadamy w nim, jakie studia podyplomowe są najlepsze dla przedsiębiorców.

Zarządzanie projektami UE

Twoje przedsiębiorstwo ma szansę na otrzymanie dotacji z Unii Europejskiej? Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będą studia podyplomowe z zarządzania projektami UE. W trakcie nauki, dowiesz się krok po kroku, jak przygotowywać wnioski o dotacje, ale także jak działają Regionalne i Krajowe Programy Operacyjne oraz jakie są aspekty prawne zarządzania projektem. Ponadto wykładowcy-praktycy podpowiedzą Ci, co powinien zawierać prawidłowy biznesplan, jak wdrażać projekty dofinansowane ze środków UE i je odpowiednio monitorować.

HR Biznes Partner

Musisz mieć świadomość, że w ostatnich latach rola działu HR (Human Resources) uległa zmianie. Teraz to nie tylko kadry i płace, ale segment firmy, który silnie wpływa na jej organizację. W ostatnim czasie nie byłeś na bieżąco ze sprawami personalnymi? W takim razie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie kierunek HR Biznes Partner, który możesz rozpocząć na szczecińskiej uczelni  http://www.zpsb.pl/studia-podyplomowe/. Na zajęciach dowiesz się wszystkiego na temat zarządzania zasobami ludzkimi. Zdobędziesz wiedzę z zakresu treningu efektywności interpersonalnej, doboru pracowników, controllingu personalnego i wartościowania pracy. Dodatkowo uzupełnisz też wiadomości na temat coachingu i mentoringu, employer brandingu oraz modeli biznesowych.

Internet w biznesie

Twoja firma nie za bardzo wykorzystuje przestrzeń wirtualną? Koniecznie musisz to zmienić! W dzisiejszych czasach działalność w Internecie to podstawa. Na studiach podyplomowych Internet w biznesie nauczysz się wykorzystywać potencjał sieci dla biznesowych korzyści, ale przede wszystkim, jak prowadzić sprzedaż online oraz na czym polega marketing internetowy. Ponadto dowiesz się, na czym polega public relations w sieci, marketing wirusowy i komunikacja kryzysowa.

Akademia trenera

Zatrudniasz wielu pracowników, ale czujesz że brakuje Ci odpowiednich umiejętności dydaktycznych? Pomyśl o studiach podyplomowych Akademia trenera. W trakcie nauki zdobędziesz wiedzę z zakresu organizacji i przeprowadzania szkoleń, ale też dowiesz się, jak wykorzystywać narzędzia trenera do komunikacji z pracownikami oraz zagłębisz się w tajniki autoprezentacji. Przydatny może okazać się blok psychologiczny – na zajęciach nauczysz się, jak skutecznie radzić sobie z pracownikami oraz jak dbać o odpowiedni wizerunek.

Psychologia relacji z klientem

Podstawą funkcjonowania Twojej firmy są klienci, dlatego umiejętność współpracy z nimi jest kluczowa dla Twojej działalności. Wybierając studia podyplomowe z Psychologii relacji z klientem poznasz typologię klientów, techniki radzenia sobie ze stresem oraz elementy wiedzy o osobowościach. Dowiesz się też wszystkiego na temat sztuki prowadzenia negocjacji i prowadzenia strategii sprzedażowej. Dodatkowym atutem będą zajęcia z psychologii reklamy i marketingu w portalach społecznościowych.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%