› bieżące
23:50 / 04.12.2021

Najlepsze wokalistki pochodzą z Elbląga. Marta Burdynowicz wygrała 12. edycję „The Voice of Poland”

Najlepsze wokalistki pochodzą z Elbląga. Marta Burdynowicz wygrała 12. edycję „The Voice of Poland”

fot. The voice of Poland / youtube.com/TheVoiceofPoland

Pochodząca z Elbląga Marta Burdynowicz wygrała 12. edycję „The Voice of Poland”. To już druga urodzona w naszym mieście wokalistka, która zajęła pierwsze miejsce w finale tego programu. Przypomnijmy, że w 2017 roku zwyciężczynią 8. edycji tego ogólnopolskiego talent show została Marta Gałuszewska (ur. 1994 r. w Elblągu).

4 grudnia 2021 r. w finale emitowanym na antenie TVP2 rywalizowali Marta Burdynowicz (drużyna Justyny Steczkowskiej),, Wiktor Dyduła (drużyna Tomsona i Barona), Bartosz Madej (drużyna Marka Piekarczyka) oraz Rafał Kozik (drużyna Sylwii Grzeszczak). Wcześniej przeszli wieloetapowe eliminacje, w których pokonali ponad 3 tys. wokalistów pochodzących ze wszystkich zakątków Polski.  

Decyzją publiczności (głosowanie za pośrednictwem SMS-ów) zwyciężczynią programu została Marta Burdynowicz, podopieczna Justyny Steczkowskiej. Została uhonorowana tytułem „najlepszego głosu w Polsce”, nagrodą w wysokości 50 tysięcy złotych oraz możliwością podpisania kontraktu z wytwórnią płytową. Jednym z najmocniejszych akcentów muzycznych występów elblążanki było rewelacyjne wykonanie piosenki „My Heart Will Go On” z repertuaru Celine Dion, którym zdobyła serca telewidzów i trenerów.  

Marta ma 28 lat (ur. 1992 r. – przyp. red.), pochodzi z Elbląga, lecz od lat jest związana jest z Warszawą i Trójmiastem. Jako dziecko zamiast bajek wolała teledyski MTV, jedyny wyjątek stanowiły filmy Disneya, które po latach zaczęła dubbingować. 

– możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej organizatora.

Wokalistka jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, który ukończyła w 2015 roku. Występuje na deskach Teatru „Roma”, Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Syrena, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Teatru Muzycznego w Łodzi. Ponadto współpracuje z agencją produkcji teatralnych Broadway w Polsce oraz  ze studiami dubbingowymi – podkładała głos m.in. do „Dumbo”, „My little pony” oraz „Muppety na tropie”.

5 kwietnia 2020 roku Marta Burdynowicz wzięła udział w programie „Szansa na sukces”. Wykonała piosenkę „Z Tobą chcę oglądać świat” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Mimo, że nie wygrała odcinka (główną nagrodą została wówczas uhonorowana Julia Bojur), to dla wielu widzów to właśnie Marta była zwyciężczynią. Posłuchajcie tego przepięknego wykonania. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%