› relacje
16:56 / 06.05.2016

Najmłodsi wskoczyli w mundur - zobacz galerię zdjęć

Najmłodsi wskoczyli w mundur - zobacz galerię zdjęć

fot. Bartłomiej Ryś

Kto z nas w młodości nie chciał zostać strażakiem? Albo policjantem? Każdy z nas miał takie marzenia. Być może właśnie dlatego coroczny Festyn Służb Mundurowych cieszy się tak olbrzymim powodzeniem. W połączeniu z dzisiejszą piękną pogodę dało to bardzo liczną frekwencję tych najmłodszych i ciut starszych.

Festyn Służb Mundurowych to impreza, która już od wielu edycji przyciąga setki (jak nie tysiące) tych najmłodszych zafascynowanych pracą żołnierza, policjanta, strażnika więziennego czy też strażaka. Służby mundurowe przygotowują nie tylko stanowiska, na których prezentują sprzęt na którym pracują, ale też opowiadają o trudach swojego zajęcia. Ci najmłodsi z wypiekami na policzkach chłoną wiedzę – zarówno tą teoretyczną jak i wizualną.

Ci, którzy zdecydują się przyjść na festyn, nie mogą się nudzić. Prócz zwiedzania stoisk na środku placu przy ul. Królewieckiej odbywają się przeróżne pokazy: ot chociażby tresury psów. Nie zabrakło efektów strzałów, odbijania zakładników i pościgu za złodziejami, którzy napadli na bank. Wśród dzieci można było usłyszeć wyłącznie coś a'la „wooooow”. O to, jak im się podoba, nie trzeba pytać – to po prostu widać.

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć z festynu.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 71