› bieżące
09:40 / 19.02.2020

Najmodniejsze buty sportowe - ugly shoes to hit, czy kit?

Najmodniejsze buty sportowe - ugly shoes to hit, czy kit?

Od niedawna w świecie mody i na ulicach króluje obuwie, które niewątpliwie wpisać można w nurt streetwear, ściśle wiążący modę z wygodą i sportowym stylem. Tak zwane ugly shoes, czyli sportowe, masywne obuwie, któremu daleko do wytwornych i eleganckich kształtów, ma być przede wszystkim wygodne, nie obciążać nóg podczas wielu godzin pracy, a jego wygląd zdobywa całą masę fanów, którzy nie obawiają się łamania modowych reguł. Ugly shoes, czyli buty sportowe, noszone mogą być przez kilka sezonów. Podczas gdy jedne modele będą zapewniać świetny przepływ powietrza w ciepłe wiosenne południa, inne dzięki grubej warstwie materiału zapewnią odpowiednią ochronę przed chłodnym jesiennym wiatrem. Czy jednak ich nieformalny wygląd można pogodzić z eleganckim wizerunkiem?

Kiedy moda staje w parze z wygodą

Całymi dziesięcioleciami moda powoli ewoluowała aż do momentu, w którym dziś już zupełnie naturalne wydaje nam się, że można wyjść z domu w swobodnym stroju, krótkich spodenkach, albo koszulce na ramiączkach. Już na przestrzeni dwóch pokoleń zobaczyć można różnicę w postrzeganiu odpowiedniego stroju, w którym możemy pojawić się publicznie. Dziś na ulicach królują ugly shoes i dzieje się tak dokładnie z tego samego powodu, z którego wiele lat temu kobiety walczyły o swobodniejszy ubiór, który byłby akceptowalny w miejscach publicznych. Mowa oczywiście o wygodzie!

Ugly shoes występuje w wielu kolorach i wzorach, chociaż niepodważalnym klasykiem zawsze będą czarne buty sportowe. Czerń słynie z tego, że świetnie wygląda z dowolnym zestawem innych kolorów, w dodatku zachowuje w zestawie nutkę elegancji, nawet w wersji sportowej. To absolutny must have dla kobiety, która ze swobodnego, wygodnego stroju, komponuje na sobie klasyczny zestaw.

Streetwear, czyli walka o swobodę

Tak zwana moda uliczna dziś dociera już na salony. Ugly shoes noszone są wszędzie - w miejscach pracy, w parkach, w centrach handlowych, czy nawet szkołach. Wygodne damskie buty sportowe mają wyglądać efektownie, ale przede wszystkim wspierać stopy podczas wielu spędzanych na nogach.

Wiele butów może być wygodnych, ale na pewno nie wszystkie zdadzą egzamin czasu. W pierwszej godzinie noszenia obuwia nawet najbardziej eleganckie pary mogą nie sprawiać większego problemu. Trudności pojawią się jednak później, szczególnie wtedy, gdy spędzimy wiele godzin na nogach. Buty z cienką podeszwą bardzo często powodują nieznośny ból nóg, otarcia i gojące się kilka dni odciski. Damskie buty sportowe miały temu zaradzić, a przy okazji stały się absolutnym hitem modowym tego roku. Czy Ty masz już swoje ugly shoes?

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%