13:41 / 27.10.2014

Najpierw był pomysł, teraz są efekty. Meblarze liderem w III lidze

Jak widać, gdy spotkają się odpowiedni ludzie, których łączą wspólne zainteresowania, należy zakładać, że to, co robią wspólnie ma szanse powodzenia. Tak jest w przypadku zespołu Meble Wójcik II Elbląg, który gra w III lidze piłkarzy ręcznych. Teraz miejscowi pasjonaci nie tylko bawią się tym sportem, ale potrafią wygrywać.

Na parkiecie w hali MOS odbyło się pierwsze spotkanie tego zespołu w Elblągu. Klub rywalizował z UKS Olimp Bolszewo i zwyciężył 44-28. To było kolejne pewne zwycięstwo Meblarzy, którzy bezsprzecznie są jednym z największych kandydatów do promocji w tym sezonie.

Podopieczni Andrzeja Rusznickiego dopiero w 3 kolejce dostali szanse zaprezentowania swoich nieprzeciętnych umiejętności przed licznie zgromadzoną elbląską publicznością. Debiut wypadł okazale, chociaż początek meczu nie wskazywał na tak wysoką wygraną. Co prawda w 10 minucie po bramkach Ariela Wiśniewskiego oraz Piotra Sadowskiego elblążanie prowadzili już 7:2 jednak w kolejnych 5 minutach to goście odpowiedzieli czterema trafieniami przy zaledwie jednym gospodarzy. Jak się później okazało był to ostatni przestój w grze Meblarzy. Następne 7 minut I połowy to prawdziwy koncert gry Elblążan.

Znakomicie w bramce spisywał się Adam Kozik, który odbijał trudne rzuty przeciwników. Efektowne akcje podobały się licznej widowni. Były częste brawa. Po pierwszej połowie 25-11 dla Meblarzy.

W drugiej części zawodnicy Andrzeja Rusznickiego kontrolowali przebieg rywalizacji, prowadząc nawet 20 bramkami 34-14. Jednak tempo nie było zbyt narzucane przez gospodarzy. To sprawiło, że rywal zdołał rzucić kilka bramek. W 54 minucie 40 bramkę zdobył Piotr Sadowski. W sumie elblążanie wygrali 44-28 i zajmują pierwsze miejsce w III lidze.

Kolejne spotkanie przed własną publicznością Meblarze rozegrają 15 października z MLKS Borowiak Czersk, a wcześniej w 4 kolejce spotkań Meble Wójcik II czeka kolejny wyjazd, tym razem do Morąga na mecz z UKS Jedynka.

Meble Wójcik II Elbląg – Olimp Bolszewo 44-28 (25-11)

Meble Wójcik II Elbląg: Kozik, Smoliński – Grynis 10, Sadowski 6, Janowicz 6, Grzybek 6, Sieńkowski 4, Borsukowicz 4, Chudzikowski 3, Rusznicki 2, Wiśniewski 2, Nikoporowicz 1.