› bieżące
10:11 / 19.02.2013

Największe opady dzisiejszej nocy odnotowano w okolicach Elbląga. Spadło nawet 20 cm śniegu

Największe opady dzisiejszej nocy odnotowano w okolicach Elbląga. Spadło nawet 20 cm śniegu

fot. Konrad Kosacz

Wszystkim się zdawało, że wiosna za rogiem, a tu niespodzianka. Z powrotu zimy cieszą się chyba tylko dzieci i miłośnicy białego szaleństwa.

Kto śledził prognozę pogody, mógł się spodziewać tej niespodzianki, którą ujrzeliśmy dziś rano za oknem. Przez Polskę aktualnie przechodzi śnieżny front atmosferyczny, który przywędrował do nas od strony północno-zachodniej. Na północy kraju spadło od 10 do 20 cm śniegu. Według synoptyków wieczorem i w nocy najmocniej sypało właśnie w naszym regionie, tj. w okolicach Zalewy Wiślanego i w Elblągu. W naszym mieście, w ciągu 12 godzin spadło 20 cm śniegu.

Sytuacja na drogach w mieście jest trudna, ale ulice są na bieżąco odśnieżane, a dodatnia temperatura powoduje rozpuszczanie się śniegu i tworzy błoto pośniegowe. Dużo trudniejsza sytuacja jest na parkingach gdzie samochody mają problem z wyjechaniem. Nieciekawie jest także na chodnikach, odśnieżone są  głównie przejścia przy instytucjach, dużo gorzej jest na mniej uczęszczanych trasach.

Prognozy pogody przewidują kolejne opady, jednak nie aż tak intensywne. Pamiętajmy o obowiązku odśnieżaniu chodników przyległych do naszych posesji i o odśnieżaniu samochodów.

8
1
oceń tekst 9 głosów 89%

Zdjęcia ilość zdjęć 17