› bieżące
12:56 / 18.11.2021

Najzdolniejsi uczniowie z Elbląga otrzymali stypendia Prezydenta Elbląga

Najzdolniejsi uczniowie z Elbląga otrzymali stypendia Prezydenta Elbląga

fot. UM Elbląg

275 najzdolniejszych uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych otrzymało stypendia Prezydenta na wyrównywanie szans edukacyjnych za bardzo dobre wyniki i wybitne osiągnięcia w nauce w drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021. W gronie stypendystów aż 27 uczniów uzyskało najwyższą średnią ocen, czyli 6,0.

- Serdecznie gratuluję Wam znakomitych wyników. Tak świetne rezultaty świadczą o ciężkiej i wytrwałej pracy, są również świadectwem waszej pracowitości i odpowiedzialności-zwłaszcza w tak szczególnych warunkach edukacji zdalnej. Gratuluję również rodzicom i nauczycielom. Mam nadzieję, że stypendium stanie się dodatkową zachętą do podejmowania dalszych wyzwań i osiągania kolejnych sukcesów – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej średnią ocen 5,20 z obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Wysokość jednorazowego grantu wynosi od 100 zł do 200 zł. W budżecie miasta w 2021 r. na ten cel przeznaczono kwotę w wysokości 60 000 zł.

Zobacz listę stypendystów.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%