› bieżące
09:00 / 02.08.2014

Nalepka na drzwi sposobem na ściągnięcie długu?

Nalepka na drzwi sposobem na ściągnięcie długu?

fot. nadesłane

W Elblągu funkcjonuje mnóstwo placówek, gdzie możemy pożyczyć pieniądze. Gdy mamy jakiś dochód pożyczyć pieniądze jest łatwo. Gorzej z ich oddaniem. Jeżeli spóźniamy się ze spłatą rat możemy liczyć na częste wizyty windykatora. A ten na nasze drzwi może przykleić... nalepkę informującą o tym, że mamy dług.

O tej sprawie poinformowała nas nasza Czytelniczka. Jest mieszkanką ulicy Piechoty. Sąsiedzi poprosili ją, aby dozorowała ich mieszkanie, podczas gdy oni na kilkanaście dni wyjechali na urlop. Nasza Czytelniczka zdziwiła się, gdy pewnego dnia na drzwiach do domu sąsiadów zobaczyła naklejkę z elbląskiego oddziału firmy oferującej tzw. pożyczki-chwilówki.

Naklejka jest bardzo dobrze widoczna. Przeczytać możemy na niej informację o długu, który został przekazany do działu windykacji. Jest to swoiste wezwanie do niezwłocznego kontaktu z firmą. Pod naklejką jest wizytówka z elbląskim adresem firmy i numerem telefonu. Klej jest bardzo mocny. Bez użycia wody lub jakichkolwiek środków czyszczących nie da się jej oderwać. Podobnie jak inne naklejki dla kierowców, którzy parkują w sposób niedozwolony.

Postanowiliśmy zadzwonić do firmy KredytOK i dowiedzieć się, czy takie działania są przez nich często podejmowane. Podaliśmy się za mieszkańca ulicy Piechoty, który dozoruje mieszkanie sąsiadów na czas ich wyjazdu.

Dowiedzieliśmy się, że naklejki na drzwiach to ostateczność, podobnie jak wizyty domowe. Gdy nie pomagają telefony, SMSy, pisma, a dłużnik w dalszym ciągu nie spłaca zaciągniętego długu to dopiero wtedy do akcji wkracza windykator. Kilkukrotnie próbuje on skontaktować się z dłużnikiem. Jeżeli to nie pomaga, to wtedy na drzwiach ląduje nalepka z wizytówką.

Niesmak jednak pozostaje. Po pierwsze – wszyscy sąsiedzi wiedzą, że mamy dług. Po drugie – drzwi, zwłaszcza lakierowane, mogą się zniszczyć przy próbach usunięcia nalepki. Po trzecie – trudno nie odnieść wrażenia, że dłużnicy sami są sobie winni.

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%