› bieżące
12:54 / 07.02.2014

Napadał na kobiety i wyrywał im torebki. Teraz posiedzi

Napadał na kobiety i wyrywał im torebki. Teraz posiedzi

22-letni Marek Ch. odpowie przed sądem za dwa, dokonane w styczniu rozboje na kobietach. Łupem przestępcy padały torebki z zawartością pieniędzy i dokumentów. W jednym z przypadków wartość skradzionych przedmiotów wyniosła 1000 złotych. Mężczyźnie za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.

Marek Ch., którego zatrzymali policjanci był już wcześniej notowany za podobne czyny. Dwa rozboje, których dokonał miały miejsce 28 stycznia tego roku. W obu przypadkach ofiarami były kobiety. 22-latek podbiegał do idącej chodnikiem kobiety, uderzał ją w plecy, a gdy ta przewróciła się na ziemię zabierał jej torebkę.

W jednym z przypadków dodatkowo uderzył napadniętą w twarz, gdy ta nie chciała puścić wyrywanej torebki. Pierwsza z sytuacji miała miejsce na ulicy Stoczniowej, druga na ul. Giermków. Po kilku dniach od tych zdarzeń 22-latek został zatrzymany przez policjantów kryminalnych.

Marek Ch. przyznał się do popełnionych czynów. Teraz poniesie za nie konsekwencje. Za dokonanie rozboju Kodeks Karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzą jeszcze czy mężczyzna nie ma na koncie innych popełnionych w tym czasie przestępstw.

asp. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%