› bieżące
11:33 / 31.05.2013

Napadał na starsze osoby – dostał areszt

Napadał na starsze osoby – dostał areszt

34-letni Sławomir B. został zatrzymany przez policjantów kryminalnych. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie rozboju na 60-latku. Kradnąc pieniądze ugodził go nożem a następnie zabrał z mieszkania około 3 tysięcy złotych oraz telefon komórkowy. Policjanci oraz prokurator wnioskowali o tymczasowe aresztowanie 34-latka. Sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Zdarzenie miało miejsce w marcu tego roku. Wtedy to nieznany sprawca wszedł do mieszkania 60-letniego mężczyzny zadał mu cios nożem a następnie zabrał leżące na półce pieniądze i telefon. Była to kwota około 3 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci sprawca wiedział, że mężczyzna tego dnia dostał emeryturę. Napadnięty zaraz po zdarzeniu trafił do szpitala. Sławomir B. został zatrzymany przez policjantów kryminalnych. To jego drugie zatrzymanie w ciągu ostatnich 2 tygodni. Wcześniej przy ul. Nowowiejskiej ukradł 89-letniemu mężczyźnie saszetkę z pieniędzmi.

Wtedy chwilę po tym zdarzeniu został zatrzymany. Usłyszał zarzuty i wyszedł na wolność. Wtedy zastosowano wobec niego dozór policyjny. Policjanci pracujący nad sprawą rozboju z użyciem noża, właśnie po tym zdarzeniu zaczęli typować go, jako możliwego sprawcę marcowego napadu. Ich przypuszczenia potwierdziły się. 34-latek po raz kolejny został zatrzymany. Przyznał się do rozboju na 60-latku.

Opowiedział o jego szczegółach oraz o tym, na co wydał zrabowane pieniądze. Były to markowe ubrania oraz alkohol. Teraz usłyszał zarzuty popełnienia 2 przestępstw. Może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 34-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące.

mł. asp. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%