› bieżące
08:54 / 08.04.2013

Napisali do nas. Ostatni tydzień kampanii referendalnej

Napisali do nas. Ostatni tydzień kampanii referendalnej

fot. Mariusz Lewandowski

Na mieście pojawiają się już plakaty Grupy Referendalnej i w związku z tym stwierdzić należy że niestety Pan Prezydent mobilizuje się do obrony swojego panowania i robi to za pomocą zajmowania słupów informacyjnych. Załączone zdjęcie pokazuje jak Pan Prezydent wykorzystuje do tego seniorów i akcję Elbląg za pół ceny. Akcja jest tak pełna desperacji, że zakleja się objęte szczególną ochrona prawną Obwieszczenia o okręgach wyborczych.

Refleksja pierwsza to pytanie czy w mieście mamy za mało słupów ogłoszeniowych ? Czy ta forma dotarcia do mieszkańców jest jeszcze skuteczna?

Posiadamy zgodę na plakatowanie wiat przystankowych i ta akcje trwa.

Refleksja druga – wyłom w polityce utrudniania Grupie Referendalnej działania czy rezygnacja w obliczu „nieuchronnej” porażki? A może cichy opór spółek komunalnych?

Dziś o 17.00 w Ratuszu Staromiejskim zapowiedziana publiczna debata z prezydentem i radnymi. Pan Jerzy Wcisła bał się spotkania oko w oko i uciekł do swojego gabinetu. Może jednak się zdecyduje a nasi radni? Zobaczymy o 17.00.

Refleksja trzecia – kto z radnych i jakie ugrupowania opozycyjne się pojawią na tej debacie i czy padający śnieg nie wystraszy mieszkańców? A może Pan Prezydent tym razem miasto odśnieży na czas?

Kongres Gospodarczy Ruchu Palikota. Impreza ogólnokrajowa na której nie było ani prezydenta miasta ani radnych ani opozycji z PIS, PSL i SLD.

Refleksja czwarta – zmarły rok temu ojciec mojego kolegi – zawodowy podoficer Wojska Polskiego mawiał że język wroga trzeba znać. Liderzy partyjni z Elbląga nie byli w wojsku czy na zajęciach z rozpoznania spali snem sprawiedliwych?

Refleksja piąta – no i wszystko jasne prócz ślimaka mamy nową formę promocji Elbląga polegającą na chowaniu się w skorupce. Pan prezydent Grzegorz Nowaczyk to jednak wielki wizjoner skoro rok temu przygotował sobie mały przenośny azyl polityczny, tylko szkoda że za nasze pieniążki.

Refleksja szósta – może do Akcji Elbląg za pół ceny przystąpią Radni Elbląga i obniżą stawki opłat czynszowych? Jak na razie bowiem do takiej akcji przystąpił pewien Wierny To Masz.

Mariusz Lewandowski

9
5
oceń tekst 14 głosów 64%

Zdjęcia ilość zdjęć 7