› bieżące
13:35 / 01.11.2013

Narkotyki w pluszowych maskotkach. Diler zatrzymany

Narkotyki w pluszowych maskotkach. Diler zatrzymany

fot. KMP Elbląg

Policjanci z Elbląga wspólnie z funkcjonariuszami elbląskiego oddziału Straży Granicznej zatrzymali 40-letniego mężczyznę, u którego w domu zabezpieczyli ponad 300 gram marihuany i 60 gram amfetaminy. Krzysztof M. został zatrzymany w momencie kiedy dzielił narkotyki w woreczki i przygotowywał je na sprzedaż. 40-latek odmówił składania wyjaśnień.

Usłyszał zarzut posiadania i usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Krzysztof M. został zatrzymany o godzinie 9.00 przy ulicy Skrzydlatej w Elblągu. W mieszkaniu, które zajmował wraz z konkubiną i dzieckiem, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 gram marihuany i 60 gram amfetaminy. Narkotyki były poporcjowane i pakowane przez podejrzanego w woreczki foliowe.

Funkcjonariusze Straży Granicznej użyli do przeszukania specjalnie wyszkolonego psa do wykrywania środków odurzających. Okazało się, że amfetamina ukryta była również w jednej z pluszowych maskotek. Krzysztof M. został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut posiadania i usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Był wcześniej wielokrotnie notowany, między innymi za przestępstwa narkotykowe. W tej sprawie policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Śledczy będą także ustalali, kto kupował narkotyki i gdzie Krzysztof M. się w nie zaopatrywał.

 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 4