› daj znać
12:36 / 21.11.2018

Nasz Czytelnik: "Autobus linii nr 12 często się spóźnia. Ostatnio 20 minut"

Nasz Czytelnik:

fot. Marcin Mongiałło

Nasz Czytelnik skarży się na niepunktualne kursowanie autobusu nr 12 z przystanku Bielany Osiedle w kierunku ul. Warszawskiej: "Zwykle spóźnia się 10 minut, a ostatnio trzy razy pod rząd 20 minut". Zarząd Komunikacji Miejskiej wyjaśnia, że to z powodu robót drogowych na Żuławskiej i korków w mieście.   

Nasi Czytelnicy nie pierwszy raz informują o  niepunktualnym kursowaniu linii nr 12. Chodzi o autobus,  który odjeżdża według rozkładu o 16.06 z przystanku Bielany Osiedle w kierunku Warszawskiej. Ostatnio zdenerwowali się nie na żarty. Przesłali maila do redakcji Elblag.Net: 

Zawsze jest około 10 minut później, więc się przyzwyczaiłem. Zbulwersowało mnie to, co stało się 13, 14 i 15 listopada. Autobus nie przyjechał, a następny dotarł na przystanek dopiero 16.27, czyli  albo spóźniony albo następny z rozkładu. 

Chyba należą się nam przeprosiny. Czekanie na przystanku w zimny wieczór, nie należy do przyjemności. Dodam, że w te dni jechało bardzo dużo osób wracających z pracy, także z osiedla Nad Jarem. 

Poprosiliśmy o wyjaśnienia w Zarządzie Komunikacji Miejskiej. Oto odpowiedź: 

Faktycznie, na wskazanych kursach miał opóźnienie ponad 15 min. Opóźnienia wynikały przede wszystkim z tymczasowych utrudnień w ruchu drogowym na trasie linii nr 12 (roboty drogowe w ul. Żuławskiej na czas których został wprowadzony m.in. ruch wahadłowy)

- wyjaśnia Michał Górecki, kierownik Sekcji Organizacji Przewozów ZKM w Elblągu

Dodatkowo tłumaczy on, że linia nr 12 jest linią okrężną (początek i jednocześnie koniec trasy to ul. Warszawska). Aby autobus znalazł się na wymienionym przez pasażera przystanku w kierunku miasta, musi pokonać ul. Żuławską, następnie całe miasto w godzinach popołudniowego szczytu (co bardzo często wiąże się z kolejnymi utrudnienia w ruchu), dojechać do Próchnika i dopiero wtedy rozpoczyna powrót do ulicy Warszawskiej.

Suma wszystkich tych czynników powodowała spore opóźnia niektórych kursów linii nr 12

- argumentuje Michał Górecki. 

Na koniec pocieszenie dla naszego Czytelnika:

Z informacji jakimi dysponuje ZKM wynika, że roboty drogowe w ul. Żuławskiej zmierzają ku końcowi. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%