› daj znać
06:50 / 20.04.2018

Nasz Czytelnik: „Bez urlopu nie odbiorę dowodu rejestracyjnego ani prawa jazdy"

Nasz Czytelnik: „Bez urlopu nie odbiorę dowodu rejestracyjnego ani prawa jazdy

Nasz Czytelnik jest zbulwersowany faktem, że Referat Obsługi Kierowców Urzędu Miejskiego w Elblągu jest czynny od poniedziałku do piątku od 8 do 16. - Pracuję w Malborku i nie mogę zdążyć, by odebrać stały dowód rejestracyjny. Mój kolega miał taki sam problem z prawem jazdy – wyjaśnia. 

Nasz Czytelnik musi wymienić tymczasowy dowód rejestracyjny na stały. Niby proste, ale …

Po pracy w Elblągu jestem najszybciej o 16.30. Nie mam szans bez urlopu załatwić ważnej dla mnie sprawy. Pomóżcie. Może w poniedziałek drodzy urzędnicy popracujcie trochę dłużej 

- apeluje elblążanin. 

O wyjaśnienia poprosiliśmy w biurze prasowym Urzędu Miejskiego. Oto odpowiedź: 

W IV kwartale 2016 r. odbywało się liczenie klientów w Referacie Obsługi Kierowców Urzędu Miejskiego w Elblągu. Badanie trwało nieprzerwanie przez 62 dni robocze. Celem obserwacji było stwierdzenie, czy zasadne jest wprowadzenie zmian w godzinach  pracy Referatu Obsługi Kierowców.

W zestawieniu ujęto klientów, którzy:
- przebywali w ROK w chwili rozpoczęcia liczenia ( poniedziałek – czwartek od godz. 15:30, piątek od godz. 14:30),
- przychodzili do ROK w celu załatwienia spraw w trakcie liczenia (poniedziałek – czwartek godz. 15:30 – 16:00, piątek godz. 14:30 – 16:00) dotyczących m.in.: rejestracji pojazdów, odbioru dokumentów komunikacyjnych, Praw Jazdy, pobierania wniosków, zaświadczeń, stawiennictwa w pokoju 3a „NADZÓR NAD OŚRODKAMI SZKOLENIA I STACJAMI KONTROLI POJAZDÓW ORAZ TRANSPORT DROGOWY”.

Klienci, którzy w celu kompleksowego załatwienia swojej sprawy np. zarejestrowania pojazdu, opuszczali ROK, aby uiścić opłatę w kasie, liczeni byli tylko jeden raz.

W omawianym okresie, we wskazanych wyżej godzinach Referat Obsługi Kierowców odwiedziło 1110 osób. Jest to średnio 370 osób miesięcznie i 18 osób dziennie.

Liczba  klientów potwierdza zasadność utrzymania dotychczasowych godzin pracy Referatu. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%