› daj znać
00:17 / 25.03.2018

Nasz Czytelnik: Droga policjo pogoń kierowców blokujących lewy pas

Nasz Czytelnik: Droga policjo pogoń kierowców blokujących lewy pas

Naszego Czytelnika bulwersuje zwyczaj jazdy kierowców lewym pasem: „Skutek jest taki, że przez skrzyżowanie, przy normalnej jeździe, przejechałoby 12 -15 pojazdów a jak taka mameja się ustawi to max 5 zjedzie i korki gotowe. Droga policjo, kiedy wreszcie ich pogonisz?!”. 

Z Kodeksu drogowego – prawo o ruchu drogowym jasno wynika, że: 

Art. 16. 1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.  
2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.  
3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.  

Nasz Czytelnik uważa, że elbląscy kierowcy nagminnie łamią te przepisy:

Facet ma zamiar skręcić do Kauflandu, a już na skrzyżowaniu obok Feniksu (teraz Biedronka) ustawia się na lewym pasie i rusza tak powoli, że ci na prawym go wyprzedają. Skrzyżowanie przeznaczone, by przy normalnej jeździe przejechało 12 -15 pojazdów, a jak taka mameja się ustawi, to max 5 zjedzie i korki gotowe. Stanie na pasie do wyprzedzania, szuka czegoś na desce rozdzielczej, patrzy bezmyślnie w niebo i gada przez telefon. 

Nasz Czytelnik ma prośbę:

Droga elbląska policjo, kiedy wreszcie ich pogonisz?! Czy nie ma bata na tych, którzy jadą  lewym pasem i blokują ruch! 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%