› daj znać
11:34 / 15.05.2018

Nasz Czytelnik: „Dyrektorka pomyliła arkusze maturalne z angielskiego”

Nasz Czytelnik: „Dyrektorka pomyliła arkusze maturalne z angielskiego”

fot. archiwum elblag.net

Czytelnik Elbląg.Net poinformował o pomyłkowym wydaniu arkuszy maturalnych z języka angielskiego, zamiast z poziomem podstawowym uczniowie otrzymali arkusze z poziomem rozszerzonym. Jak ustaliliśmy, tak się rzeczywiście stało, ale nie doszło do złamania procedur, matura będzie ważna, chociaż na decyzję Kuratorium Oświaty w Olsztynie jeszcze czekamy. 

Czytelnik zaalarmował naszą redakcję: 

Dyrektorka ZSTI  pomyliła arkusze matury z angielskiego, zamiast „podstawy” wydała  poziom rozszerzony. Arkusze zostały otwarte.  Po fakcie pani dyrektor próbowała to ukryć. Zgłoszenie od rodziców poszło do kuratorium.

W Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja . 

Rzeczywiście doszło do wydania arkuszy poziomu rozszerzonego zamiast podstawowego. Po ich otwarciu już podczas kodowania było wiadomo, że doszło do  pomyłki. Natychmiast zgodnie z procedurami (obowiązującymi w takich sytuacjach) zabrano arkusze i wydano właściwe. 
Nie było czasu na zapoznanie się z zadaniami, więc nie ma podstaw do unieważnienia egzaminu. Nie było możliwości przecieku 

- wyjaśnia Jolanta Gołaszewska, dyrektor OKE w Łomży.

Informacja dotarła także do Kuratorium Oświaty w Olsztynie i jej delegatury w Elblągu. Skierowaliśmy zapytanie w tej sprawie. Jak nas poinformowała Barbara Antczak, rzecznik prasowy KO w Olsztynie na odpowiedź trzeba będzie poczekać.  

Rozmawialiśmy także z dyrektorem Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Elblągu.  

Tak rzeczywiście doszło do pomyłkowego wydania arkuszy z języka angielskiego. Zachowaliśmy się tak, jak przewidują procedury uwzględniające, że może dojść do pomyłki. Egzaminy: poziomu podstawowego i rozszerzonego z języka angielskiego zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami

- zapewnia Danuta Pacek, dyrektor ZSTI w Elblągu. 

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%