› daj znać
12:12 / 09.07.2019

Nasz Czytelnik: "Wciąż jedna otwarta kasa i wielka kolejka"

Nasz Czytelnik:

fot. archiwum elblag.net

Nasz Czytelnik alarmuje, że czynna jest tylko jedna kasa na dworcu i są kolejki. PKP Intercity i  Przewozy Regionalne tłumaczą się.  

Otrzymaliśmy wiele sygnałów Czytelników o kolejkach przed jedną kasą PKP Intercity. Narzekają także na brak kasy Przewozów Regionalnych. 

Prawie rok minął i wszystko wróciło, wciąż jedna otwarta kasa i wielka kolejka

- napisał nasz Czytelnik.

Tak pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku: "Przez wiele miesięcy podróżni mieli problem z zakupem biletu na terenie Dworca PKP w Elblągu. Frustracja i poziom zdenerwowania tych ludzi rósł wprost proporcjonalnie do zbliżania się godziny odjazdu pociągu. Powód? Czynna była zaledwie jedna kasa biletowa (PKP Intercity), która obsługiwała pasażerów w godz. 7.45 do 17.10. Po tej godzinie zakup biletu był już niemożliwy. Dwie kasy spółki Przewozy Regionalne od kilku miesięcy były zamknięte. Ta sytuacja na szczęście uległa już zmianie". Niestety to już niekatulane.

Oto jak tłumaczą się przewoźnicy.  Najpierw Przewozy Regionalne: 

Z końcem lutego kasa Przewozów Regionalnych  na dworcu w Elblągu została zamknięta, ponieważ  oferty, jakie wpłynęły w trwającym wówczas przetargu na obsługę kas, znacząco przekraczały założony przez nas budżet. Obecnie trwa kolejne postępowanie, mające na celu wyłonić wykonawcę, któremu powierzymy sprzedaż biletów w kasach w Elblągu. W tej chwili nie jesteśmy jeszcze w stanie podać wyników trwającej procedury

- wyjaśnia Anna Nowak, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych sp. z o.o.  

Przewozy Regionalne radzą skorzystać z możliwości zakupu biletów poprzez stronę internetową bilety.polregio.pl lub poprzez aplikację POLREGIO na urządzenia mobilne. Niestety nie wszystkim takie rozwiązanie odpowiada. 

Czas na Intercity.  Na dworcu kolejowym w Elblągu działa jedna kasa biletowa należąca do PKP Intercity. Ponadto pasażerowie mają możliwość zakupu biletów na pociągi przewoźnika przy pomocy biletomatu znajdującego się w budynku dworca oraz kanałów zdalnych (strona internetowa intercity.pl oraz aplikacje mobilne).

PKP Intercity nie planuje w najbliższym czasie uruchamiać kolejnego okienka sprzedażowego, ponieważ większość transakcji biletowych na dworcu w Elblągu dokonywana jest na rzecz przewoźników regionalnych. Kasa jednego z nich funkcjonowała w budynku dworca do początku marca br.

- wyjaśnia Piotr Mazur, Biuro Prasowe PKP Intercity,  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%