› daj znać
04:15 / 05.05.2018

Nasza Czytelniczka: „Oszukują na Biedronkę"

Nasza Czytelniczka: „Oszukują na Biedronkę

Nasza Czytelniczka na stronie z logo Biedronki wyczytała, że można wykupić za 5 zł bony do sklepu warte 50 zł. Płatne przelewem typu pay by link. „Nie dajcie się skusić, link nie prowadzi do właściwej strony, ale do podrobionej. Można stracić pieniądze zdeponowane w banku”. 

Oszuści nie próżnują imają się każdego sposobu, aby zarobić. Teraz oszukują na Biedronkę. 

Sąsiadka poinformowała mnie o tanich bonach Biedronki na stronie internetowej, która była jakaś dziwna. Odradziłam jej,  jak się okazało słusznie. Nie dajcie się nabrać

-  przestrzega pani Anna.

Sprawdziliśmy. Biedronka informuje: 

W sieci pojawiły się strony internetowe, których adres i treść sugerują, że zostały stworzone przez naszą firmę. 
Zalecamy szczególną ostrożność podczas korzystania z takich serwisów, tym bardziej jeśli oferują one możliwość wygrania bonów lub innych nagród rzekomo pochodzących od sieci Biedronka i oczekują od użytkownika podania danych osobowych.

Biedronka zaleca kontakt z Biurem Obsługi Klienta (mail: bok@biedronka.eu, tel. 800 080 010 lub 22 205 33 00) w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dot. prawdziwości danej strony internetowej.

Na stronie www.cashless.pl znajdujemy dokładne wyjaśnienie oszustwa. 

Przelew taki polega na przekierowaniu poprzez specjalny link do strony integratora płatności, takiego jakim jest np. Dotpay, gdzie można wybrać swój bank, aby się do niego zalogować. Tak też i dzieje się w przypadku akcji, o której pisze CERT. Tyle że zamieszczony na fałszywej stronie Biedronki link nie prowadzi do Dotpay, a na jej podrobioną przez przestępców wersję. Wybierając na niej swój bank i logując się na rachunek możecie stracić kontrolę nad nim i zdeponowanymi na nim pieniędzmi. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%