› daj znać
09:14 / 07.11.2019

Nasza Czytelniczka: Proszę o pilną interwencję w tej sprawie!!!

Nasza Czytelniczka: Proszę o pilną interwencję w tej sprawie!!!

Kierowcy, by zaparkować na miejscu po wyburzonych pawilonach handlowych (róg ulic Słonecznej/Kosynierów Gdyńskich  przejeżdżają przez przejście dla pieszych. Nasza Czytelniczka uważa, że zagraża to bezpieczeństwu przechodniów, głównie dzieci.   

Pawilony handlowe przy skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich  przed rokiem zostały rozebrane. Życie nie znosi próżni. Kierowcy uznali, że to pomimo błota, to dobre miejsce na parking i to bezpłatny.
Pani Iza, nasza Czytelniczka jest tym oburzona.

Kilka razy byłam świadkiem, jak piesi musieli na chodniku ustępować miejsca kierowcy, który właśnie wjeżdżał na dziki parking albo z niego wyjeżdżał. Chodnik to nie jezdnia. Tu samochody wstępu nie mają. Przejazd samochodów nawet na tym krótkim, kilkumetrowym odcinku może stwarzać niebezpieczeństwo dla pieszych. Przecież po chodniku biegają dzieci.

Nasza Czytelniczka prosi o interwencję w tej sprawie. Chodzi o "postawienie słupków od strony przejść dla pieszych lub innego rozwiązania by piesi czuli się bezpiecznie".

Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu poinformował Elbląg.Net, że teren po pawilonach handlowych jest przewidziany do sprzedaży.

Nowy właściciel zabezpieczy plac budowy

- zapewnia przedstawiciel Urzędu Miejskiego.

Na razie o postawieniu słupków jak chce Czytelniczka nie ma mowy.  

Kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy elbląskiej policji potwierdza zastrzeżenia elblążanki. 

Jeśli kierowca przejeżdża przez przejście dla pieszych i chodnik, by wjechać na ten „parking” grozi mu mandat. Jest to niezgodne z przepisami

- wyjaśnia kom. Nowacki. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%