› bieżące
23:13 / 23.06.2013

Nasza sonda. Jak głosowali elblążanie w wyborach

Nasza sonda. Jak głosowali elblążanie w wyborach

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Jakie najważniejsze zadania ma przed sobą Prezydent? Jaką pierwszą rzecz powinien zrobić? O takie rzeczy pytaliśmy dziś elblążan przed lokalami wyborczymi. Pytaniem dodatkowym i nieobowiązkowym była prośba o podanie nazwiska kandydata, na którego nasi rozmówcy oddali głos.

Dzięki temu otrzymaliśmy mini-sondę przed oficjalnymi wynikami. Odpowiedzi, jak można zobaczyć w poniższym materiale wideo, były przeróżne. Do lokali wyborczych praktycznie co chwila wchodziła jakaś osoba. Może to dobrze wróżyć frekwencji. Zapytaliśmy również o kampanię wyborczą. W większości przypadków padały odpowiedzi o „ostrej i zażartej walce dwóch wiodących partii”.

Co ciekawe, pomimo olbrzymich starań i nakładów finansowych na plakaty, spoty radiowe i telewizyjne bardzo duża ilość osób odpowiadała, że nie interesowała się całą kampanią. Wśród odpowiedzi na temat pierwszej rzeczy, jaką powinien zająć się nowy prezydent Elbląga można wyróżnić jedną.

Mieszkańcy zgodnie odpowiadali (zwłaszcza pod lokalem wyborczym ulokowanym w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Pocztowej), że koniecznie trzeba szybko dokończyć inwestycje. Prawdziwe wyniki będą podane około godziny 6.00 – 7.00 nad ranem.

11
17
oceń tekst 28 głosów 39%