› dzieci i rodzina
10:42 / 25.08.2015

"Nasza Szkoła" już czeka na uczniów

Przygotowany na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej darmowy podręcznik dla drugoklasistów "Nasza Szkoła" znajduje się już w większości szkół. Drugi z podręczników przygotowany przez Ministerstwo nieco różni się od "Naszego elementarza", który jest przeznaczony dla pierwszoklasistów.

Różnice polegają przede wszystkim na tym, że w podręczniku dla pierwszaków wszystkie treści z zakresu matematyki, języka polskiego, przyrody i społeczeństwa przeplatają się. Tymczasem książka dla drugoklasistów składa się z trzech części: dwie 1A i 1B służą do edukacji zintegrowanej (język polski, przyroda, społeczeństwo), a trzecia to "Nasza szkoła. Matematyka".

W pierwszych miesiącach roku szkolnego dzieci z klas II będą uczyć się z części zintegrowanej 1A i z podręcznika do matematyki. Druga część książki zostanie przesłana szkołom w późniejszym terminie.

Według statystyk podanych przez MEN podręcznik dotarł do 99% szkół w naszym województwie. Docelowo książki mają znaleźć się we wszystkich szkołach do 28 sierpnia.

Warto pamiętać o tym, że darmowe książki przekazane przez MEN mają służyć conajmniej trzem rocznikom uczniów, więc pod koniec roku szkolnego trzeba będzie podręczniki zostawić w szkołach. 

Poki co, reforma podręcznikowa obejmuje uczniów klas I, II i IV szkół podstawowych oraz I gimnazjum, jednak w kolejnych latach ma rozszerzać się na kolejne szkolne roczniki. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%