› inwestycje miejskie
10:20 / 10.10.2018

Nasze miasto docenione za inwestowanie w sport. Prezydent odebrał prestiżowe wyróżnienie

Nasze miasto docenione za inwestowanie w sport. Prezydent odebrał prestiżowe wyróżnienie

fot. Marcin Mongiałło

Nasze miasto zostało wyróżnione za działalność na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Prezydent Elbląga odebrał prestiżowe wyróżnienie w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu.

Organizatorzy określają konkurs jako jedyny w Polsce, w którym kompleksowo analizuje się osiągnięcia w zakresie rozwoju bazy sportowej i rekreacyjnej. W jego ramach przyznawane są wyróżnienia osobom, samorządom, instytucjom i firmom zaangażowanym w finansowanie, projektowanie, realizację i zarządzanie utrzymanie obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz Gmina Miasto Elblag otrzymali wyróżnienie i statuetkę Budowniczy Polskiego Sportu. Doceniono szereg inwestycji na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej w mieście, m.in. budowę Toru  Wrotkarsko-Łyżwiarskiego "Kalbar", modernizację budynku klubu spotowego ZKS Olimpia Elbląg przy ul. Agrykola, wybudowanie trybun oraz oświetlenia na stadionie miejskim, zmodernizowanie krytej pływalni przy ul. Robotniczej, wzmocnienie bazy sportowej i rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 15, wybudowanie orlika przy Zespole Szkół nr 2, budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14, bieżni lekkoatletycznej przy SP nr 11 oraz nowych placów zabaw przy SP nr 16, 19, 25 i 9. Kapituła konkursu wzięła również pod uwagę utworzenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków i Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia w Piłce Nożnej w Elblągu. Nie bez znaczenia było również utworzenie dwóch klas sportowych o profilu piłka ręczna i piłka nożna w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Wyróżnienie otrzymaliśmy za ocenę całościową. Przy tym konkursie ocenia się całośc działań w zakresie sportu i rekreacji. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Na to wyróżnienie pracowało wiele osób. Mówię o Departamencie Inwestycji (UM w Elblągu – przyp. red.), ale mam także na myśli MOSiR, który organizował wiele imprez sportowych oraz Departament Edukacji i Sportu

– podkreślił prezydent Elbląga Witold Wróblewski. 

Przy ocenie brane było również pod uwagę wykorzystanie tej bazy sportowej i działania sportowe na rzecz mieszkańców, przede wszystkim dzieci i młodzieży. [...] również to, że w oparciu o istniejącą infrastrukturę sportową wprowadziliśmy programy ministerialne. To program "Mały mistrz" – dodatkowe zajęcia z wychowania fizycznego dla klas pierwszych, to są zajęcia ruchowe dla dzieci w przedszkolach, to jest program "Umiem pływać" – zajęcia pozalekcyjne (z pływania – przyp. red.) dla klas 1-3, to jest powszechna nauka pływania dla szkół podstaowowych i gimnazjów, to jest Lokalny Animator Sportu – zajęcia na orlikach dla dzieci i młodzieży, to jest powszechna nauka jazdy na łyżwach. Łączny koszt tych programów to 1,5 mln zł. To są dodatkowe działania. Okazuje się,  że brane było pod uwagę również to, że w naszym mieście funkcjonuje Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, który organizuje zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży – sportowe zajęcia pozalekcyjne. Jak podliczyliśmy koszty, to okazuje się, że miasto wydaje na działalność MOS-u  ok.2 mln zł.

–  dodała Małgorzta Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski prezentuje wyróżnienie, fot. Marcin Mongiałło

 

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Małgorzata Sowicka prezentują statuetkę Klubu Sportowa Polska za szczególne osiągnięcia w dziedzinie budownictwa sportowego i rekreacyjnego, fot. Marcin Mongiałło

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%