› bieżące
08:37 / 16.07.2014

Nasze tancerki zdobyły tytuł mistrzyń Europy

Nasze tancerki zdobyły tytuł mistrzyń Europy

fot. nadesłane

- My widzimy jedynie efekt końcowy, czyli pięknie tańczące dziewczyny, piękną choreografię. Możemy się jedynie domyślać, że to efekt wielu miesięcy ciężkiej pracy, ale opłacało się – mówił wiceprezydent Marek Pruszak podczas spotkania z mistrzyniami Europy, cheerleaderkami z Centrum Tańca Cadmans.

Elblążanki na mistrzostwach w Manchesterze reprezentowały Polskę i nasze miasto w trzech kategoriach. Nasze tancerki zdobyły tytuł mistrzyń Europy w kategorii mini POM Dance. Na najwyższym podium mistrzostw, stanął również duetowi – Pola Stołowska i Magdalena Konczewska – dziewczyny zdobyły tytuł mistrzyń Europy w kategorii duet POM Dance Senior. Elbląskie cheerleaderki zajęły także IV miejsce w kategorii Senior Pom Dance. 

- Rywalizowałyście z najlepszymi drużynami, dlatego także czwarte miejsce, choć nielubiane, bo tuż za podium, jest ogromnym osiągnięciem, z którego możecie być dumne – gratulował wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.

- Do trzeciego miejsca zabrakło nam zaledwie trzech punktów, to naprawdę niewiele, bo dziewczyny w kategorii mini POM Dance wygrały z przewagą 20 punktów – potwierdza Aneta Orłowska, współwłaścicielka CT Cadmans. To był jak dotąd najważniejszy start elbląskich cheerleaderek.

- Start na mistrzostwach był dla nas ogromnym przeżyciem, chociaż zbyt dużej tremy nie czułam – dzieliła się wrażeniami Patrycja Marguardt, jedna z najmłodszych zawodniczek CT Cadmans.

- Cieszę się, że mieliśmy również czas, aby zwiedzić Manchester, pobyt tam bardzo nam się podobał – dodaje Wiktoria Pałeczko.

Teraz cheerleaderki mają trochę odpoczynku od treningów, a od września rozpoczną przygotowania do przyszłorocznych mistrzostw Polski.

- Już zaczynam myśleć o choreografii, muzyce, strojach – przyznaje Aneta Orłowska. – Zdobycie mistrzostwa Polski do dla nas przepustka do startów w Europie. Udział naszych tancerek na mistrzostwach był możliwy dzięki zaangażowaniu wielu osób, wsparcia zawodniczkom udzielił także prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

4
1
oceń tekst 5 głosów 80%

Zdjęcia ilość zdjęć 11