› sport
14:35 / 15.10.2013

Natalia Partyka w kinie Światowid na premierze filmu

Natalia Partyka w kinie Światowid na premierze filmu

fot. www.eurosport.onet.pl

Natalia Partyka – symbol światowego sportu – będzie gościem kina „Światowid”. Okazją do spotkania jest premiera filmu dokumentalnego pt. „Natalia”, poświęconego sportsmence. Pokaz odbędzie się w poniedziałek, 28 października o godz. 18:30 w kinie „Światowid”. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie CSE „Światowid”.

Natalia Partyka jest symbolem światowego sportu. Młoda Gdańszczanka wśród sportowców niepełnosprawnych od 10 lat jest gwiazdą pierwszej wielkości. Od Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach jest niepokonana. Natalia rywalizuje w sporcie pełnosprawnych odnosząc sukcesy. Brała udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney, Atenach, Pekinie i Londynie oraz Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie.

Film o Natalii Partyce odsłania jej „wnętrze”. Odkrywamy kobiecość dziewczyny, która całe swoje życie podporządkowała sportowi, a która od urodzenia nie ma prawej ręki.

Twórcy filmu starają się odpowiedzieć na wiele pytań. Czy jej styl życia jest sposobem na poradzenie sobie z niepełnosprawnością, czy też może efektem wrodzonej chęci rywalizacji i bezwarunkowego zwyciężania – nieustannym udowadnianiem sobie bycia najlepszym we wszystkim? Związki uczuciowe Natalii nie wytrzymały dotychczas próby czasu. Rygor codziennych, wielogodzinnych treningów i przychodzące po nich zmęczenie dla jej partnerów, na dłuższą metę, nie były do zaakceptowania.

Co w takiej sytuacji może czuć młoda, ładna dziewczyna odnosząca światowe sukcesy w sporcie ale niespełniona w miłości? Na ile pozostało w niej kobiecości i czy tę kobiecość można w niej jeszcze odnaleźć? I na ile sama Natalia chce się czuć kobietą, a na ile herosem sportu?

Film zrealizowało Stowarzyszenie „Instytut Ekoprussia” dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie „Instytut Ekoprussia” – Truszczyny

Polska Fundacja Paraolimpijska – Elbląg

Producent: Robert Szaj

Scenariusz i Reżyseria: Sławomir W. Malinowski

Tekst: Karolina Śluz - Światowid Elbląg

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%